1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Sakarya'da koronavirüs şüphesi: Umre'den döndü hastaneye başvurdu

Sakarya'da koronavirüs şüphesi: Umre'den döndü hastaneye başvurdu

Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde yaşayan ve Umre'den dönen bir kişi yüksek öksürük şikayetiyle hastaneye başvurunca koronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı.

Türkiye'de henüz görülmeyen koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yetkililer titizlikle davranırken Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde Umre ziyaretinden dönen bir kişi öksürük şikayeti arttığından dolayı hastaneye başvurunca koronavirüs nedeniyle gözlem altına alındı.

Hasta buradan da koronavirüs şüphesiyle Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Negatif basınçlı sedyeyle sevki yapılan hasta, gözlem altına alındı. Hastadan alınan kan örnekleri tahlile gönderildi. 

"UMRE ZİYARETİNDE ÖKSÜRÜK ŞİKAYETİ ARTMIŞ"

İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, bakanlığın koronavirüs konusunda çok hassas olduğunu, gerekli tedbirlerin alınarak hastaların nakledilmesini istediğini bildirerek, "Kaynarca’da hastaneye müracaat eden hastamızın 3 aydır öksürük şikayeti varmış. Ancak umre ziyaretinde öksürükte artış olmuş. Hekim arkadaşlarımız da hastayı, tetkiklerinin yapılması için Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne nakletti. Testlerin sonucuna göre durumu bakanlığımıza bildiriyoruz. Bu işlem spesifik değil, her gün yapıyoruz. Hastalarımızın test sonuçları şimdiye kadar hep negatif çıktı. Biz tedbirimizi almak durumundayız" dedi.

Sakarya'da koronavirüs şüphesi: Umre'den döndü hastaneye başvurdu

Sakarya'da koronavirüs şüphesi: Umre'den döndü hastaneye başvurdu

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT