1. HABERLER

  2. SANCAKTEPE

  3. Sancaktepe Belediyesi'nden “İstihdam İçin Eğitim Projesi”

Sancaktepe Belediyesi'nden “İstihdam İçin Eğitim Projesi”

Sancaktepe Belediyesi'nden “İstihdam İçin Eğitim Projesi”

Sancaktepe Belediyesi, İŞKUR, Sancaktepe Kaymakamlığı ve Sancaktepe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak olarak düzenlediği işsizliği önlemek amacıyla başlatılan “İstihdam İçin Eğitim Projesi” protokolü imzalanarak hayata geçti.

Sancaktepe Belediyesi Başkanlık makamında 20 Mart Perşembe günü gerçekleşen imza törenine Belediye Başkanımız İsmail Erdem’in yanı sıra Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan, İş-kur İl Müdürü Muammer Coşkun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu katıldı.

Belediye Başkanımız İsmail Erdem yaptığı açıklamada” Sancaktepe Belediyesi olarak yaptığımız alt ve üst yapı hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik anlayışıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız ve hayata geçirdiğimiz projelerle ilkleri başaranlar olmaya devam ediyoruz” dedi.

Göreve geldikleri günden bu yana Belediye olarak faaliyete geçirdikleri Kariyer merkezi’nde 12.000 vatandaşımıza iş imkanı sağladıklarını belirten Başkanımız Erdem,İş-Kur ile ortaklaşa hayata geçirecekleri proje sayesinde istihdama uygun eleman yetiştirileceğini ve bu sayede işverenlerin istediği nitelikte elemanlara sahip olunacağını belirtti.

Başkanımız Erdem, Elektrik, elektronik, mobilya, marangozluk, torna, tesviye, metal işleri, mekanik bakım ve çağrı merkezleri branşlarında ortalama 80 saat sürecek kurslar neticesinde sertifikalar verileceğini belirterek ” Farklı dönemler halinde iki yıl süreyle devam edecek kurslara katılacak kursiyerlere, eğitim süresince sigorta ve kursiyer maaşı İŞKUR tarafından ödenecektir.”diyerek Sancaktepelileri iş ve meslek sahibi yapacak bu güzel projenin hayata geçirilme aşaması olan işbirliği sözleşmesinin tüm Sancaktepelilere hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan ise böylesine güzel sosyal bir projeyi hayata geçirmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman yetiştirmesi konusunda Sancaktepe Kaymakamlığı ve Belediye olarak tüm imkânlarımızı seferber etmekteyiz. Ülkemizin kazanmış olduğu ekonomik güç ile bağlantılı olarak artış gösteren vasıflı eleman ihtiyacına çözüm sunacak bu projeyi hayata geçirmekten ötürü memnuniyetimizi dile getirerek, projenin tüm Sancaktepe halkına ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

İŞKUR İl Müdürü Muammer Coşkun ise Sancaktepe'de eğitim ve istihdam arasında etkin bir ilişkinin kurulması, nitelikli işgücü eksikliğinin giderilmesi ve işsiz gençlerimizin çeşitli sektörlere yönlendirilmesi amacıyla "İstihdam İçin Mesleki Eğitim Projesi"ni hayata geçirdiklerini belirterek “İlçe Kaymakamlığımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Kurumumuz ile birlikte başlatılan proje sayesinde, hem gençlerimize meslek kazandırılacak hem de ilçe sanayisine nitelikli işgücü kaynağı sağlanmış olacak.” diyerek projenin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Proje kapsamında yaklaşık 2.000 kursiyere ortalama 80 saat sürecek kurslar neticesinde sertifikaları verilecek. Farklı dönemler halinde kurslar iki yıl süreyle devam edecek okul, fabrika ve belediyenin uygun mekânlarında verilecektir. Kursiyerlere, eğitim süresince sigorta ve kursiyer maaşı İŞKUR tarafından ödenecek.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.