1. HABERLER

  2. SANCAKTEPE

  3. Sancaktepe’de “Anneler Günü” kutlandı

Sancaktepe’de “Anneler Günü” kutlandı

Sancaktepe’de “Anneler Günü” kutlandı

Sancaktepe Belediyesi tarafından 9 Mayıs Cuma günü gerçekleştirilen “Anneler Günü” özel programına annelerin ilgisi bir hayli fazla oldu. Samandıra Kültür Merkezi’ndeki programa Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve eşi Hatice Erdem de katıldı.

Programın açılışında kısa bir konuşma yapan Başkanımız İsmail Erdem; “Türk milleti olarak anneye verdiğimiz değer, Millet olarak tarihte yerimizi aldığımız günden bugüne kadar, devam etmiştir… Milletçe anneye gösterdiğimiz sevginin, saygının sembolü olarak aziz yurdumuzun bir adı da Anadolu değil midir? Ayrıca “Ana gibi yar olmaz” demiş atalarımız” şeklinde açıklamada bulundu. Her yıl kutlanan Anneler Günü’nde annelerimizi bir kere daha hatırlamak, gönüllerini almak, onlara armağan almak, sevmek ve saymanın güzel bir mutluluk olduğunu belirten Erdem; “Aslında sadece bugün değil, her zaman aynı duygularla sevmeliyiz annelerimizi. Onların hakkını ödeyemesek bile birazcık olsun sevindirmiş oluruz” şeklinde sözlerini tamamladı.

Programa konuşmacı olarak katılan Türk Sinemasının değerli isimlerinden Necla Nazır yaptığı konuşmada ,anneler gününün programlarla kutlanmasının ötesinde, her günün anneler günü olarak yaşanmasının gerektiğini belirtti.Nazır, “Atalarımız, “Anaya borç ödenmez!” demişlerdir. Çünkü doğduğumuz günden itibaren bize en büyük emeği veren, en sıcak ilgiyi gösteren annelerimizdir. Anneler karşılık beklemeden iyilikte bulunan insanlardır. Onların bize yaptıkları iyiliklere karşılık vermeye kalksak, bu iyiliklerin altından kalkmak pek de kolay olmaz. Onun için annelerimize karşı borcumuz sonsuzdur” dedi.

Konuşmaların ardından Program Fasıl Grubunun verdiği konserle devam etti.Program sonrası katılımcılara günün anısına karanfil dağıtımı yapıldı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT