1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Sandıktan Milletin İradesi Çıktı
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Sandıktan Milletin İradesi Çıktı

Seçimden önceki yazımda “Sandıktan milletin iradesi çıkacak” yazmıştım o yazımda seçmenin iradesi sandığa nasıl yansır? Bu irade 30 Mart sonrasını nasıl etkiler ? Bölgemizde ki mevcut Belediye Başkanlarından kimler yerini koruyabilir gidenlerin yerlerine kimler seçilir?

Bu soruların tamamı 30 Mart Yerel seçimlerinde yanıtı buldu. Cevaplara sondan başlayalım. Bölgemizdeki Belediye Başkanları yerlerini korudu Ak Parti Pendik’te Kenan Şahin, Tuzla’da Şadi Yazıcı, Sultanbeyli’de Hüseyin Keskin Sancaktepe de İsmail Erdem ile tekrar rahat bir şekilde kazandı. CHP ise Kartal’da Altınok Öz , Maltepe de aday değişikliği ile Ali Kılıç ile belediye başkanlıklarını tekrardan kazanmış oldu.

Evet önceki yazımda da belirttiğim gibi sandıktan milletin iradesi çıktı, gerçi ülkenin bazı yerlerinde bu iradeyi seçim, sonuçlarını beğenmeyen bazı kesimler sandık yerinde çöplüklerde aramaya kalktılar. Klasik oldu artık her seçim sonrası çöplükten yakılmış, yırtılmış oyları görmeye. Ne hikmetse yarım yakılan oy pusulaların mühür vurulan tam o yeri yanmaz, yangın oraya kadar gelir durur onu çöplükte irade arayanlar ellerine alır kameralara fotoğraf makinelerine gösterilir kendi partilerine verilen oyların yakıldığını çöplere atıldığını ve ardından seçimler şaibe var oylar sayılsın olmadı ardından seçimler iptal olsun diye söylenip dururlar . Hani bir tabir var ya “müflis tüccar eski defteri karıştırır veya yenilen güreşçi yenilgiye doymaz bu durum tam da ona benziyor

Ama biz onları boş verelim kendini tatmin etmeye çalışan o kişiler varsın gitsin seçmen iradesini çöplüklerde arasınlar. Bizim için önemli olan halkın iradesinin aranması gereken seçim sandığıdır. Halk da gayet %90 varan yüksek bir katılımla sandıkta iradesini belli etti. Bizim için en önemli irade odur, biz bu iradeye saygı duyuyoruz.

Bu iradeyle koltuğa oturan belediye başkanlarına çok iş düşüyor. Kimi başkanlar ikinci dönem ,kimi başkanlar birinci dönem için görev yapacaklar. İkinci dönem başkan olanlar yarım kalan ve yeni projelerini hayata geçirme, yeni başkanlarda yeni ve değişik projelerle bir sonraki seçimi şimdiden garanti etmeye çalışacaklar. Aday olup seçilen başkanların seçim süresinde çok önemli projeler ortaya koydular vaatlerde bulundular seçildiler şimdi gözler bu proje ve vaatlerde. Önümüzdeki beş yıl içinde bizlerin görevi de bu proje ve vaatleri takip etmek olacak çalışanı tebrik etmek çalışmayanı da eleştirmek neden yapılamadığını araştırıp sormak. Bu bağlamda önümüze ki 5 yıl için seçilen Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin'e, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'ya, Kartal Belediye Başkanı Dr. Altınok Öz'e, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'a, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'e, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin‘e başarılar dileyelim ilçelerimize bölgemize ve ülkemize hayırlı hizmetler sunmaların temenni edelim..

Saygılarımla İbrahim şahin 17.04.2014

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT