1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sarıgül ve İnce Gerginliği Meydanlara Taşındı

Sarıgül ve İnce Gerginliği Meydanlara Taşındı

Sarıgül ve İnce Gerginliği Meydanlara Taşındı

CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman, CHP İl Başkanı ÖZCAN ÖZEL ve partililer, Yalova Cumhuriyet Meydanı'nda, davul ve zurnalar eşliğinde Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü karşıladılar.

"O İŞTE BİR HAYIR VARDIR"

Sarıgül burada yanında Muharrem İnce olduğu halde anlamlı bir konuşma yaptı. Milletvekili Muharrem İnce'den sonra konuşan CHP'den Mustafa Sarıgül, Muharrem İnce'yle olan bir anısını anlattı: "1994'te seçime girmiştim. Milletvekiliydim. Rahmetli Özal Başbakanım, İnönü de Genel Başkanım'dı. Ön seçimi kazandım. Ne demek olduğunu Muharrem İnce bilir. Şişli Belediyesi'ne geldiğiniz günü, bir öğretmen olarak arka odada konuştuğumuzu hatırlıyorsunuz. Aday olduğunuz günü hatırlıyorsunuz. Ben de size siga siga, incet incet, lasav laksav demiştim. O işte bir hayır vardır. O Günler olmasa bugünler olmazdı."

"SAYIN İNCE, SARIGÜL OLMADAN CHP'NİN TARİHİNİ KONUŞAMAZSINIZ"

1977'den bu yana CHP'nin içinde olduğunu hatıralarıyla kısaca anlattıktan sonra Muharrem İnce'ye dönen Sarıgül, "Sayın Grup Başkanvekilim Muharrem İnce, Cumhuriyet Halk Partisi'nin tarihi konuşulacaksa, Sarıgül olmadan o tarihi konuşamazsın" diyerek alkış topladı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT