1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sendikadan Muharip Gazilere Ziyaret

Sendikadan Muharip Gazilere Ziyaret

Sendikadan Muharip Gazilere Ziyaret

Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Başkan Yardımcısı Abdullah Yadigar ve Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Pendik Temsilcisi Metin Aktaş, ilçe yönetiminden Tahir Kaya ve Abbas Can’la birlikte Türkiye Muharip Gaziler Derneği Pendik Şubesini ziyaret ettiler.

Muharip Gaziler Derneği Pendik Şubesi Başkanı Sefa Altunparlar, İkinci Başkan Yüksel Uzuner ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Eğitim-Bir Sen’li heyet arasında sıcak ve samimi bir ortam oluştu.

Dernek Başkanı Altunparlar Eğitim-Bir Sen’li eğitimci arkadaşlarımızın bu nazik davranışları bizleri son derece memnun etti diyerek şöyle devam etti; ‘’Bize karşı gösterdiğiniz bu nazik davranışınızdan dolayı teşekkür ederim. Öğrencilerimizi Gazilik kavramını tanıma bakımından aydınlatmanızı bekliyoruz. Gençlerimizin pek çoğu Gazi nedir bilgisi yok. Bu gün bir Kore de veya ABD’de böyle değil. Biz Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir protokol imzaladık. Protokol gereği 25 tane okulumuzu ziyaret ederek Muharip Gazileri tanıtım programları düzenleyeceğiz’’ dedi. Gaziler askerlik ve savaş anılarını anlatarak paylaştılar.

Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Pendik Temsilcisi Metin Aktaş’ta Muharip Gazilere minnet borçluyuz. Onlar her zaman gönlümüzde ve kalbimizdedirler. Bu duygularla sizleri ziyaret ederek yanınızda olduğumuzu göstermek istedik diyerek şöyle devam etti; ‘’Bu gün okullarımızda Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Derslerimizde ve Vatandaşlık derslerinde fiili olarak Gazilik konuları işlenmektedir. Öğretmen arkadaşlarımız bu konularda gereken hassasiyeti göstermektedirler. Özellikle Çanakkale Şehitlerini anma Gününde, diğer zafer günlerimizde Şehitlik ve Gazilik değerlerimiz üzerinde durulmaktadır’’ dedi.

Daha sonra Muharip Gaziler ve Eğitim-Bir Senliler birlikte hatıra fotoğrafı çekindiler.

eğitimbirsen ziyareti

HABERE YORUM KAT