1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sıcak Gelişme! LGS soruları sızdırıldı iddiası! LGS İptal mi edilecek?

Sıcak Gelişme! LGS soruları sızdırıldı iddiası! LGS İptal mi edilecek?

Geçen hafta umartesi günü yapılan Liselere Giriş Sınavı (LGS) bazı soruların sınav esnasında dışarıya sızdırıldığı iddiası gündeme bomba gibi oturdu. İddialara göre sızdırılan soruların ardından konuyla ilgili üç öğretmen in savcılık tarafından sorgulandı

Sıcak Gelişme! LGS soruları sızdırıldı iddiası! LGS İptal mi edilecek?

Cumartesi günü ilk kez yapılan Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) sözel ve fen bilimleri sorularının sınav sırasında dışarı çıkarıldığı, konuyla ilgili de üç öğretmenin savcılık tarafından sorgulandığı ortaya çıktı.Bu iddiaların ardından herkesin aklına LGs sınavı iptal mi edilecek sorusunu getirdi. İşte gündemi sarsan o iddianın ayrıntıları.

Cumartesi günü yapılan Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS), soruların sınavın yapıldığı sırada dışarı çıkarıldığı belirtildi. Sözel ve sayısaldaki fen bilimleri sorularının Ümraniye, Pendik ve Esenkent bölgelerindeki 3-4 farklı okuldan, farklı kişiler tarafından özel bir kolejdeki öğretmen arkadaşlarıyla paylaştığı bilgisine ulaşıldı.

Sözcü gazetesinin haberine göre, sayısal sınav saat 11:30'da başlarken, ilk soruların mesajla saat 11:32'de atıldığı ortaya çıktı. Görevli olmayan bir öğretmenin sınav sırasında telefonuna mesaj gelmesiyle 155'i arayarak ihbar etmesi üzerine emniyet soruşturma başlattı. Dün gece ilk mesajı atan öğretmenin emniyetteki sorgusunun ardından olayın genişlediği ve farklı ilçelerde farklı öğretmenlere tarafından soruların dışarı çıkarıldığı anlaşıldı.

Soruların sınavın zor kısmı olan sayısal bölümde dışarı çıkarılması dikkat çekti. Savcılığın öğretmenlerin yazışmalarını incelediği ve cevapların sınıflara gönderilip gönderilmediği konusunda araştırma yaptığı kaydedildi.

HABERE YORUM KAT

7 Yorum