1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. Şoförü güvenlik görevlisine çarpan MHP'li Haberal isyan etti: Şahsıma iftira kampanyası hazırlandı

Şoförü güvenlik görevlisine çarpan MHP'li Haberal isyan etti: Şahsıma iftira kampanyası hazırlandı

MHP'li vekil Erkan Haberal'ın şoförünün Ankara belediyesinin personeline çarptığı görüntüler tepkilere neden olmasının ardından Haberal görüntüler hakkında açıklama yaptı. Haberal, olayın bir anlık dikkatsizlik sonucu vuku bulduğunu belirterek, şahsına iftira kampanyası hazırlandığını iddia etti.

Şoförü güvenlik görevlisine çarpan MHP'li Haberal isyan etti: Şahsıma iftira kampanyası hazırlandı

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen'in Ankara Hacı Bayram Veli Camii'nde yapılan cenaze töreninde kargaşa çıktı. İddiaya göre araçların girmesi yasak olan alana giriş yapmak isteyen Meclis İdare Amiri ve MHP Milletvekili Erkan Haberal'ın şoförü, trafik polisi ve özel güvenlik görevlileri tarafından  bölgeye alınmadı. Bu sırada aracına binip gaza basan şoför, aracın önünde bekleyen Ankara Büyükşehir Belediye görevlisine çarptı.

CENAZE ÖNCESİ TATSIZ OLAY

Meclis İdare Amiri ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal'ın şoförü olduğu belirtilen kişi, belediye personeline çarptı. Çarpmanın etkisiyle yere düşen güvenlik görevlisinin yardımına çevredekiler koştu.

Polisler ise  yere düşen görevliye müdahale etti. Güvenlik görevlisinin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. 

Şoförü güvenlik görevlisine çarpan MHP'li Haberal isyan etti: Şahsıma iftira kampanyası hazırlandı

MHP'Lİ HABERAL'DAN AÇIKLAMA: BİR ANLIK DİKKATSİZLİK

Olayın sosyal medyada tepki almasının ardından Erkan Haberal Twitter hesabından konuya ilişkin açıklama yaptı. Haberal'in açıklaması şöyle;

Bugün Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Merhum Zeki Ergezen’in cenazesine katılmak maksadıyla Kocatepe Camii’ne gittiğim esnada müessif ve münasebetsiz bir olay yaşanmıştır.

Resmî otomobilimi kullanan şoför arkadaşımla Camii’ye giriş esnasında Büyükşehir Belediyesi ANFA görevlisinin son derece kaba ve kırıcı muamelesine maruz kaldım.

Önce otomobilimin camına ANFA görevlisinin eliyle vurarak hakeratamiz bir davranışıyla karşılaştım. Bir provokasyon ihtimaline karşılık soğukkanlılık ve sağduyuyla hareket ettim ve otomobilden inip yürüyerek Cenaze Namazı’nın kılınacağı alana intikal ulaştım.

Arkasında ANFA görevlisinin önyargılı ve tahammülsüz muamelelerinin şöförümü hedef alarak devam ettiğini, hatta fiili müdahelede bulunduğunu Namaz sonrası öğrendim.

Doğal olarak da şoförüm tepkisini gösterip otomobili sürünce orada görevli bulunan bir şahsa çarpmış, bunun üzerine de şahsıma iftira kampanyası hazırlanarak sosyal medyadan servis edilmiştir.

GELİŞMELERDEN SON DERECE ÜZGÜNÜM

Olay tamamen bundan ibarettir. ANFA görevlisinin yetkisi olmadan otomobille girişime menfi şekilde müdahil olması, sonrasında bilgim ve dahilim olmadan otomobilimin kurulan bariyerlerin açık kısmından girme teşebbüsü istenmeyen görüntülere yol açmıştır...

Özellikle gelişmelerden son derece üzgün olduğumu paylaşmak isterim. Maksatlı, kötü niyetli ve provakatif ANFA görevlisi olayın yegane sorumlusudur. Konuyla ilgili gerekli inceleme ve takibat devam etmektedir...

Ayrıca bir anlık dikkatsizlikle otomobilin temas ettiği ilgili güvenlik görevlisinin müsebbibi tamamıyla ANFA görevlisidir. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi de hasseten iletiyorum...Kamuoyunun takdirlerine konuyu arz ediyorum...

 

 

Bölge Gündem Editör Ekibi
Haberler, Son Dakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT