1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. 'Sokakta Sanat Var' Etkinliği Büyük İlgi Gördü

'Sokakta Sanat Var' Etkinliği Büyük İlgi Gördü

'Sokakta Sanat Var' Etkinliği Büyük İlgi Gördü

Kartal Belediyesi Çocuk Gelişim Merkezi tarafından düzenlenen 'Sokakta Sanat Var' etkinliği büyük ilgi gördü. Etkinlik alanında bando takımıyla yürüyen öğrenciler, hazırlanan çadırlarda hünerlerini sergiledi.

Kartal Belediyesi Çocuk Gelişim Merkezi tarafından Hamam Sokak'ta düzenlenen 'Sokakta Sanat Var' etkinliği düzenlendi. Etkinliğe, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Ömer Fethi Gürer, Çocuk Gelişim Merkezleri Müdürü N. Enif Yavuz Dipşar, birim müdürleri ve Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Mustafa Koç ile Atalar Mahalle Muhtarı Erhan Gümüş katıldı. Etkinlik kapsamında, bando eşliğinde yürüyen çocuklar, burada hazırlanan çadırda becerilerini sergiledi. Etkinliğe katılan çocuklarla tek tek ilgilenen Başkan Altınok Öz, çocukların sosyalleşmesi için kreşleri yaygınlaştırdıklarını kaydetti.

Kartal'da 11 kreş bulunduğunu söyleyen Başkan Öz, "Çocuklarımızın güvenle sağlıklı bir ortamda bakılarak yaşamla ilgili ilk öğretileri doğru öğrenmeleri, annelerin daha çok sosyal yaşamda olmalarını sağlamak düşüncesiyle kreşlerimizi yaygınlaştırmaya başladık. Göreve başladığımda Kartal'da bir tane kreş vardı. Bugün on bir kreşe sahip duruma geldik. Her mahalleye bir kreş düşüncesi ile bu anlamda çalışıyoruz. Çocuklarımız için oyun alanları, parklar da yapıyoruz. Yalnız çalışan anne için değil, evdeki anne içinde çocuk gelişim merkezlerimizi farklı kılmak çabası içindeyiz. İlk kez örnek bir uygulamayla Gümüşpınar Kreşimizde saatlik bakıma başladık. Anne çocuğunu kreşimize bıraksın, alışverişe mi gidiyor, güne mi gidiyor, bir etkinliğe mi katılacak. Gidebilsin ve o sürede çocuğunu getirsin kreşlerimize teslim etsin. Böylece anneler daha çok sosyal yaşamda olsun istiyoruz. Bugün burada çocuk gelişim merkezlerinin öğrencileri çocuklarımızla buluşmaktan ve onların gülen gözlerini görmekten mutluluk duydum" şeklinde konuştu.

Çocuk gelişim merkezlerinin bağlı olduğu Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, farklı etkinliklerle Kartallılarla bir arada bulunacaklarını kaydederek, "Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz'ün önerleri doğrultusunda yeni dönemde de öğretmenlerimiz, çalışanlarımızla en iyi hizmeti verme uğraşı içinde olacağız. Çocuk Gelişim Merkezlerimizin öğrencileri ile farklı etkinlikle de bir arada bulunacağız. 'Sokakta Sanat Var" projesi onların becerilerinin sunulduğu bir etkinlik. Halkımızın ve velilerinde desteği ile çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.