1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. SON DAKİKA! Bahçeli açıkladı! Yeni anayasa önerisi Cumhurbaşkanına sunuldu

SON DAKİKA! Bahçeli açıkladı! Yeni anayasa önerisi Cumhurbaşkanına sunuldu

Son dakika... MHP lideri Devlet Bahçeli, hazırladıkları 100 maddelik anayasa önerisini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunduklarını ifade etti.

SON DAKİKA! Bahçeli açıkladı! Yeni anayasa önerisi Cumhurbaşkanına sunuldu

Son dakika... MHP lideri Devlet Bahçeli, yeni anayasa sürecine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada Bahçeli şu ifadelere yer verdi: Türkiye, Cumhuriyet'in 100'üncü yıldönümünü çatısının Başkanlık Sistemi'nin ana ilkelerince örüldüğü, milli ve manevi değerlerden ilhamını alan, yalnızca bize özgü yeni bir anayasa marifetince kutlayıp karşılayacaktır. Bu hedef Cumhur İttifakı'nın milletine sözü, gelecek nesillere karşı görevidir. Krizsever CHP ile uydusu İP'in yanlıştan dönerek Türkiye'nin güçlenmesine, Türk milletinin varlık ve birliğine destek vermesi samimi tavsiyemdir. Demokratik ve sivil nitelikli bir anayasa hazırlayıp Türkiye'yi ayak bağlarından kurtarmak, bu suretle önümüzdeki yüzyıla Türk milletinin mührünü vurmak en temel gündem konusudur. Yürürlükteki darbe anayasasıyla bu hedefe ulaşılamayacağı ortadadır”

"YALNIZCA SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN BİLGİ VE TAKDİRİNE SUNULMUŞTUR"

Yaptığı yazılı açıklamanın devamında Bahçeli şu sözlere yer verdi:

"Milliyetçi Hareket Partisi ‘Cumhuriyet'in 100. Yılında 100 Maddelik Yeni Anayasa' önerisiyle duruşunu, tasavvurundaki devlet ve toplum ufkunu ana hatlarıyla ve özet halinde milletimizle paylaşmıştır. Üstlendiğimiz tarihi sorumluluk ahlakının gereği bihakkın yerine getirilmiştir."

"Milliyetçi Hareket Partisi'nin milletimizin artan beklentilerine duyarsız ve ilgisiz kalması düşünülemeyecektir. Aylardır üzerinde çalışılan anayasa önerimizin muhtevasını bilmeden, bazılarının anayasa allamesi kesilmesi, sonra da kerameti kendinden menkul bir anlayışla kusur aramaya koyulmaları kara mizahtır"

"100 maddelik anayasa önerimiz bugüne kadar yalnızca Sayın Cumhurbaşkanımızın bilgi ve takdirine sunulmuştur. Bunun dışında metni ne eline alan, ne gören, ne de okuyan olmuştur."

"Kaldı ki değerli ve saygın anayasa çalışmamızın bütününe nüfuz etmeden karalamak, kötü göstermek art niyetliliktir. Siyaset er meydanıdır. Varsa bir çalışması bulunan, varsa bir hazırlığı olan çıkıp milletimize açıklamalıdır"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
1
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT