1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Son dakika | Bakan Selçuk: 125 bin öğretmen önümüzdeki günlerde aşılanacak

Son dakika | Bakan Selçuk: 125 bin öğretmen önümüzdeki günlerde aşılanacak

Son dakika haberi...Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuk olduğu bir programda, yaptığı açıklamada"Öğretmenlerin yüzde 10’u aşılandı, 125 bin öğretmen de hemen önümüzdeki günlerde aşılanacak." ifadelerini kullandı. Bakan Selçuk, "Okullar kapanacak mı?" sorusunu da yanıtladı.

Son dakika | Bakan Selçuk: 125 bin öğretmen önümüzdeki günlerde aşılanacak

Son dakika haberi... Konuk olduğu bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmenlerin yüzde 10’unun aşılandığını belirtti. 125 bin öğretmenin ise önümüzdeki günlerde aşılanacağını açıklayan Bakan Selçuk, ’81 ilde yeniden uzaktan eğitime geçilmesi ihtimali var mı?’ sorusu üzerine önümüzdeki haftaya işaret etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamalarında satır başları şu şekilde:

"2 Mart’tan itibaren yerinde karar dönemine geçilmişti. Valilikler tedbirlerini iller seviyesinde alıyor.

9 il hariç ortaokul ve liseler eğitim öğretimde bir kapanma söz konusu oldu. Yalova, Eskişehir gibi ilkokullarda da kapanma oldu.

İller kendi durumunu dikkate alarak ona göre karar verme sürecini hayata geçiriyorlar.

Önümüzdeki süreç elbette kabine toplantılarında sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında tümüyle değerlendiriliyor.

Durum Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’yla değerlendiriliyor. Önümüzdeki hafta da bu tür değerlendirme Cumhurbaşkanımızın başkanlığında hayata geçecek.

TÜRKİYE DÜNYADA EN ÇOK OKUL KAPATAN 4. ÜLKE

Bizler okulların hep açık olmasını isteriz. Ama önce sağlık dediğimizde Türkiye dünyada en çok okul kapatan 4. ülke. Bu bize şunu gösteriyor, Türkiye çok kontrollü gidiyor.

Önümüzdeki süreçte vakaların artmasını toplamsal olarak değerlendirdiğinizde elbette bazı kararlar çıkabilir. Ama bizim gönlümüz okulların açık olması.

"KÖY OKULLARINI VE İLKOKULLARI AÇIK TUTMAYA ÇALIŞTIK"

Özellikle okul öncesi ve ilkokul seviyesinde okulların her zaman açık tutulması konusunda dünya bilim insanlarının ortak görüşü var. Bunu bilim insanlarının makalesinden okuyoruz.

Dikkat ederseniz köy okullarını ve ilkokulları açık tutmaya çalıştık. Fırsat eşitliği açısından açık tuttuk. Eğitimsel kayıplar bizim en çok zorlandığımız alanlar köy okulları, ilkokullar ve sınav gruplarıydı. Israrla açık kalması noktasında duruş sergiledik.

Sonuç olarak biz Ramazan boyunca bazı izleme ve değerlendirme çalışmaları yapacağız, bunun sonucunda da restoran ve kafelerin durumunda değişiklik olacağı için okulların tek başına nasıl bir etki oluşturacağına dair bir fikrimiz olacak.

9 ilimizde şu an okulların açık olması, 2 ilimizde ilkokulların kapalı olması. Ramazan sürecinde bir azalmaya işaret ettiğinde daha fazla açılma noktasında bir karar alınabilir. Öncelikle seyreltilmiş olarak bütün sınıf seviyelerin açılması, ondan sonra daha fazla açılması.

BURSLULUK SINAVI VE ADAYLIK KALDIRMA SINAVI ERTELENDİ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada 25 Nisan Pazar günü yapılacak bursluluk sınavı ve Adaylık Kaldırma Sınavı'nın ertelendiğini belirtti.

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
1
1
1
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT