1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Son dakika! Müslüme'nin ölümüne ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından açıklama!

Son dakika! Müslüme'nin ölümüne ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından açıklama!

Son dakika! Yörük kızı Müslüme Yağal'ın ölümüne ilişkin olarak çıkan haberlerin üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından bir son dakika açıklaması geldi.

Son dakika! Müslüme'nin ölümüne ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından açıklama!

Son dakika haberi... Ölümüyle tüm Türkiye'yi yasa boğan ve ardından çıkan iddialar ile konuşulmaya devam eden 3 yaşındaki Müslüme Yağal ile ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından bir son dakika açıklama yapıldı. Ortaya çıkan haberler nedeniyle yapıldığı belirtilen açıklamada Müslüme'nin ölümüne ve sonrasında yaşanan sürece ilişkin bilgilendirmeler yer alıyor.

 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yaptığı açıklamada, "Basın ve yayın organlarında yer alan, küçük Müslüme’nin ölümü ile ilgili haberler nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

Mersin’in Gülnar ilçesinde çocuk Müslüme‘nin cansız bedeninin bulunmasının hemen ardından Bakanlığımız uzmanları aile ile inceleme, rehberlik ve psikososyal destek çalışmalarına başlamıştır.

Aile bireyleri ile yapılan görüşmeler ve hanede gerçekleştirilen sosyal inceleme neticesinde, dört çocuk hakkında devlet koruması kararı alınmıştır. 1 ve 15 yaşındaki kız çocukları ile ailenin 18 yaşından küçük 2 erkek çocuğu kolluk kuvvetlerinin desteği ile Bakanlığımıza bağlı kuruluşlarda bakım ve koruma altına alınmıştır.

Son dakika! Müslüme'nin ölümüne ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından açıklama!

Ayrıca Anne S.Y. de bir kadın konukevine yerleştirilmiştir.

Olayla ilgili Gülnar Jandarma Komutanlığı tarafından soruşturma başlatılmış ve bu soruşturma sonucunda dede H.Y. gözaltına alınmıştır.

Çocukların ikincil örselenmeye maruz kalmasını engellemek ve kamuoyunda bilgi kirliliğinin önüne geçmek için ilgili birimlere, gizlilik kararına riayet edilmesi yönünde başvuruda bulunulmuştur. Gerçeklerle, haber alma ve basın özgürlüğüyle bağdaşmayan bir kısım haberlerle ilgili erişim yasağı kararı alınması talep edilmiştir.

H.Y’nin tutuklu yargılandığı hukuki süreç Bakanlığımız tarafından takip edilmektedir." ifadelerine yer verildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
2
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT