1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. SON DAKİKA! Ticaret Bakanı Mehmet Muş açıkladı! Fahiş fiyatlara yaptırım geliyor

SON DAKİKA! Ticaret Bakanı Mehmet Muş açıkladı! Fahiş fiyatlara yaptırım geliyor

Son dakika! Ticaret Bakanı Mehmet Muş, araç satışlarındaki fahiş fiyatlarla ilgili yaptığı değerlendirmede ​''Denetimler başladı, bir usulsüzlük tespit edersek yaptırımı ağır olur'' dedi. Denetimleri 81 ilde sıklaştırdıklarını söyleyen Muş, vatandaşlardan gelen şikayetleri de dikkate aldıklarını belirtti.

SON DAKİKA! Ticaret Bakanı Mehmet Muş açıkladı! Fahiş fiyatlara yaptırım geliyor

Son dakika! Ticaret Bakanı Mehmet Muş, fahiş fiyat ile mücadele konusunda "Denetimlerimiz sürecek ancak asıl amaç, kurallı serbest ticareti geliştirmek" dedi. Muş "Vatandaş ÖTV indiriminden sonra araba bulamadığından şikayet ediyor. Teftiş Kurulu devrede, usulsüzlük tespit edersek yaptırımları çok ağır olur" açıklamasında bulundu.

Son dönemdeki fahiş fiyat artışlarına karşı 81 ilde denetimler sıklaştırıldı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş gazetecilere konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

''ÇALIŞMALARIMIZ OLGUNLAŞTIKÇA KAMUOYUYLA PAYLAŞACAĞIZ''

Hal kanunu ile ilgili konuşan Bakan Muş, "Detaylara bakıyoruz. Çalışmalarımız var, olgunlaştıkça kamuoyuyla paylaşacağız." ifadelerini kullandı. Bakan Muş, asıl meselenin kayıt sisteminin geliştirilmesi olduğunu da belirtti. Muş, "Kafa yoruyoruz, değer zincirini kayıt altına almak istiyoruz." diye konuştu.

SON DAKİKA! Ticaret Bakanı Mehmet Muş açıkladı! Fahiş fiyatlara yaptırım geliyor

''HUKUK DEVLETİNDE OLMASI GERKEN NE İSE ONU YAPACAĞIZ''

Bakan Muş otomotiv sektörüyle ilgili teftiş kurulunun harekete geçtiğini söyledi. Bakan Muş, "Bayiler, galerilerle anlaştı deniliyor. Bunu araştıracağız. Araç stokta tutulmuşsa, galeriye verilmişse, vatandaşa verilmemişse ve biz bunu tespit edersek yaptırımları çok ağır olur. Gereken yapılacak." dedi.İkinci el arabalarla ilgili ise Bakan Muş, enflasyonu işaret etti. Bakan Muş enflasyonla mücadele ile ilgili, "Merkez Bankası çalışma yapıyor. Hukuk devletinde olması gereken ne ise onu yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT