1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. SON DAKİKA! Zeynep Şenpınar'ı 37 yerinden bıçaklayan boksörün cezası belli oldu!

SON DAKİKA! Zeynep Şenpınar'ı 37 yerinden bıçaklayan boksörün cezası belli oldu!

Son dakika... Muğla'da, boksör erkek arkadaşı tarafından vahşice katledilip öldürülen Zeynep Şenpınar'ın davasının akıbeti belli oldu. Cani boksör Selim Ahmet Kemaloğlu, mahkeme heyeti tarafından müebbet cezasına çarptırıldı.

SON DAKİKA! Zeynep Şenpınar'ı 37 yerinden bıçaklayan boksörün cezası belli oldu!

Son dakika... 24 yaşındaki Zeynep Şenpınar, Muğla'da boksör erkek arkadaşı tarafından önce dövülmüş ardından da 37 yerinden bıçaklanarak ölüme mahkum edilmişti. Söz konusu davanın üçüncü duruşması bugün gerçekleşti. Selim Ahmet Kemaloğlu,  tutuklu yargılandığı davada yeniden Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin önüne çıktı.

Cani erkek arkadaş, mahkeme heyeti tarafından 'adam öldürmek' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Söz konusu dava, sanığın  Adli Tıp Kurumundan "ceza ehliyeti raporunun" gelmemesi sebebiyle 20 Nisan'a ertelenmişti.

"CEZAİ SORUMLULUĞU TAM"

Katil Kemaloğlu'nun akıl sağlığı raporu tamamlanmıştı. Kurum, Kemaloğlu'nun suça karşı cezai sorumluluğunun tam olduğunu belirtti.

Yapılan değerlendirmede şunlar belirtildi:  "…Cezai sorumluluğunu müessir ve kişide şuur ve hareket serbestlisini ortadan kaldıracak veya azaltacak mahiyet ve derecede herhangi bir akıl hastalığı ve zeka geriliği saptanmadığı, adli dosya tetkikinde sanığın mezkür suçu işlediği sırada fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını idrak etme ve bu fiil ile ilgili olarak davranışlarını yönlendirme yeteneğini ortadan kaldıracak veya azaltacak boyuta bir akli anzanın içinde olduğuna delalet edecek herhangi bir tıbbi bulgu ve belgeye de rastlanmadığı, bu duruma göre Selim Ahmet Kemaloğlu'nun 24 Mayıs 2020 tarihinde sanığı bulunduğu suça karşı cezai sorumluluğunun tam olduğu oy birliğiyle mütalaa olunur"

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
1 Yorum