1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. Sosyal hizmetlere bağlı kreşler kapandı mı? Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığına bağlı kreşler kapanacak mı?

Sosyal hizmetlere bağlı kreşler kapandı mı? Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığına bağlı kreşler kapanacak mı?

Pandemi sürecinde vaka artışları nedeniyle yeni bir takım önlemler alındı. Bu doğrultuda yapılan kabine toplantısı sonrası yeni koronavirüs yasakları açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, anaokulu faaliyetlerine ara verildiğini duyurdu. Peki Sosyal hizmetlere bağlı kreşler kapandı mı? Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığına bağlı kreşler kapanacak mı?

Sosyal hizmetlere bağlı kreşler kapandı mı? Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığına bağlı kreşler kapanacak mı?

İçişleri Bakanlığınca 81 ile gönderilen genelge ile, sokağa çıkma kısıtlamaları genişletildi. Ayrıca bir çok işletme ve kurumlar kapatıldı. Söz konusu genelge doğrultusunda eğitim kurumları içinde yeni kararlar alındı. Karara göre anaokullarının faaliyetlerine son verilmesine karar verildi. Peki, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı kreşler açık mı? Sosyal hizmetlere bağlı kreşler kapandı mı? Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığına bağlı kreşler kapanacak mı?

SOSYAL HİZMETLERE BAĞLI KREŞLER AÇIK MI, KAPANACAK MI?

Çalışan anne ve babaların en çok merak ettiği ve araştırmalarını yoğunlaştırdığı konuların başında kreşlerin kapatılma durumu geliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede anaokullarının faaliyetlerine ara verilmesine karar verildiği ifade edilirken kreşler ile ilgili bir kısıtlama kararından bahsedilmedi.

KREŞLER AÇIK MI?

Kreşlerin kapatılmasına ilişkin bir açıklama bulunmadığından bu kurumlar faaliyetlerine devam edecek.

Sosyal hizmetlere bağlı kreşler kapandı mı? Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığına bağlı kreşler kapanacak mı?

O İLLERDEKİ KREŞLER UZAKTAN EĞİTİME GEÇTİ

Ankara'da 30 Kasım 2020-4 Ocak 2021 arasında resmi anaokulu, anasınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretimin uzaktan yapılmasına karar verildi.

İstanbul'da, 1 Aralık-4 Ocak arasında resmi ana okulları, ana sınıfları ve uygulama sınıflarında eğitim-öğretimin uzaktan yapılmasına karar verildi. İstanbul Valiliği'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada kararın, sosyal izolasyonu sağlamak ve hastalığın yayılma hızını kontrol altında tutmak amacıyla alındığı kaydedildi.

Bursa Valiliğinden de konu ile ilgili açıklama geldi. Valilik yapılan açıklamada, son dönemde Kovid-19 salgınında hızlı bir bir artış, vaka ve hasta sayılarında yükseliş görüldüğü belirtildi. İşte açıklama:

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her tür ve seviyedeki eğitim kurumlarında 20 Kasım 2020 – 04 Ocak 2021 tarihleri arasında eğitim- öğretim çalışmalarına uzaktan eğitim yoluyla devam edileceği kararı alınmış, ilgili kurumlar arasında yapılan istişareler sonucunda ise resmi ve özel tüm anaokulu, anasınıfı, ve uygulama sınıflarında haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitime devam edilmesi 20.11.2020 tarih ve 16988740 sayılı yazı ile bildirilmiştir.

Ancak; Milli Eğitim Bakanlığının 27.11.2020 tarih ve 17375679 sayılı yazılarıyla, Covid-19 salgınının yerleşim yerlerindeki seyrine bağlı olarak resmi anaokulları ve anasınıfları için 04 Ocak 2021 tarihine kadar uzaktan eğitime geçme kararının İl/İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının görüşleri çerçevesinde alınabileceği belirtilmiştir. Bu kapsamda;

Covid-19 salgınının seyri dikkate alındığında 30.11.2020 – 04.01.2021 tarihleri arasında ilimiz genelindeki resmi anaokulu ve anasınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan eğitim yoluyla sürdürülmesine,

Kaymakamlarımız ve ilgili Kurumlarımızca konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına karar verilmiştir.

Zonguldak, Kırklareli, Tokat, Balıkesir, Edirne, Erzurum ve Eskişehir'de de uzaktan eğitim kararı duyuruldu.

Sosyal hizmetlere bağlı kreşler kapandı mı? Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığına bağlı kreşler kapanacak mı?

Gülistan Başköy
Haberler, Sondakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT