1. HABERLER

  2. SULTANBEYLİ

  3. Sultanbeyli'de Kutlu Doğum Coşkusu

Sultanbeyli'de Kutlu Doğum Coşkusu

İslam Peygamberi’nin doğumunun kutlandığı “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri kapsamında Kent Meydanı’nda özel program düzenlendi.

Sultanbeyli'de Kutlu Doğum Coşkusu

İslam Peygamberi’nin doğumunun kutlandığı “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri kapsamında Kent Meydanı’nda özel program düzenlendi.

6 gün sürecek olan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri muhteşem bir programla Kent Meydanı’nda başladı. Kermesin ve kitap fuarının da bulunduğu meydana bugün yüzlerce kişi etkinliklere katılmak için akın etti. Programın açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Burhan Keleş yaptı. Müftü Keleş yaptığı konuşmada, Hz. Peygamberin hayatından, ahlakından ve özelliklerinden bahsederek, Kutlu Doğum programlarının İslam Peygamberi’ni tanıtmaya vesile olduğunu söyledi.

Müftü Burhan Keleş’in ardından konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Diyanet İşleri Başkanlığımıza, özelde de ilçe Kaymakamlığımıza ve Müftülüğümüze bu güzel programlar için teşekkür ediyorum. Programlar kapsamında ayrıca kitap fuarının da olması etkinlikleri bir hayli zenginleştirdi. Fuarda inanıyorum ki birbirinden değerli kitaplar bulunuyordur. Şimdiden emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kutlu doğum etkinlikleri manevi iklimlerin en güzelinin yaşanmasına ve toplumumuzda peygamberimizin yüce kişiliğinin anlaşılmasına katkı sunuyor. Etkinlikler kapsayıcı ve aydınlatıcı oluyor. O’ki alemlere rahmet olarak gönderildi. Sevginin, saygının, hoş görünün yer yüzündeki temsiliydi. Yaşantısıyla bizlere en güzel örnek oldu. Her zaman ışığımız oldu. Bizler sevgili peygamberimizin ardından giderek iyiyi öğrendik. İşte bu programlarda sevgili peygamberimizi biraz daha tanıyoruz” dedi.

İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe de Kutlu Doğum etkinliklerinin amaçlarından, Hz. Peygamberin yaşantısından ve kişiliğinden bahsederek, “Bugün Müslüman toplumun içinde bulunduğu durum Efendimizin düsturlarını içselleştirmemesinden, kendi hayatına tam olarak tatbik etmemesinden kaynaklı. Efendimizi çok seviyoruz. Hayatımıza onun düsturlarını tatbik noktasında sıkıntılar var” şeklinde konuştu.

Programda ayrıca tüm katılımcılara gül dağıtıldı.

ekran-alintisi-012.png

HABERE YORUM KAT