1. HABERLER

  2. SULTANBEYLİ

  3. Sultanbeyli’den İsrail’e Tepki

Sultanbeyli’den İsrail’e Tepki

Sultanbeyli’den İsrail’e Tepki

Sultanbeylililer Mescid-i Aksa’ya yapılan saygısızlığı, Mescid-i Aksa Camii önünde yaptığı basın açıklamasıyla kınadı.

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yaptığı çirkin saldırıya Türkiye’nin dört bir yanından tepkiler çığ gibi büyüyor. Bu tepkilerden biri de Sultanbeyli’de verildi. Sultanbeylililer Mescid-i Aksa’ya yapılan saygısızlığı Cuma Namazı çıkışında Mescid-i Aksa Camii önünde protesto etti ve basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasına katılan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Bugün burada bizlerle İHH Genel Başkanımız Bülent Yıldırım ve yöneticileri burada. Dünyanın her köşesinde yaşayan mazlumların dinine, ırkına, rengine, mezhebine bakmazsızın el uzatan İHH, dünyanın her yerinde mazlumlara umut oluyor. Bugün burada Mescid-i Aksa Camii’nde Cuma Namazımızı eda ettik. Cuma çıkışı tüm dünyanın gözüönünde barbarlığını sürdüren İsrail’in bu zulmünü kınıyoruz. Bugün İsrail’in yaptığı bu zulüm arşa dayandı. Filistinli kardeşlerimizin derdi bizim derdimiz” dedi.

İsrail’in yaptığı zulmü her zaman her yerde haykıracaklarını ifade eden Başkan Keskin, “Orada kardeşelrimizin yanında yer alan devlet bizim devletimiz. Her zaman kardeşlerimizin yanında yer alacağız. İsrail’in zulmünü haykırmaya her yerde devam edeceğiz. İsrail’in zulmünün bitmesi için, dünyanın her tarafında mazlumların yanında, zalimlerin karşısıda olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım da yaptığı açıklamada İsrail’e ateş püskürdü. Yıldırım, “Sizler Mescid-i Aksa’yı yalnız bırakmadınız. Mescid-i Aksa Kudüs ve etekleri bu özgürlüğün yeşerdiği alanlardır. Sadece Mescid-i Aksa değil Kudüs’ün etekleri de biz ilgilendirir. Lübnan, filistin, suriye bizi ilgilendirir” dedi.

Bütün yer yüzündeki fitnenin kaldırılması gerektiğini ifade eden Yıldırım, “Fitneyi kaldırın, insanlığı kurtarın. Dili, dini, ırkı ne olursa olsun mazlumların yanında olun. Mescid-i Aksa budur. Mescid-i Aksa’ya kim hakimse dünyaya onun boyası şekil verir. Müslümanların elindeyken Mescid-i Aksa, Dicle’nin ve Fırat’ın kenarında bir kuzuyu kurt kapsa bundan sorumluydu. Müslümanlar başkasının ibadethanesine dokunmaz, başkasının kitabına hakaret etmez” ifadelerine yer verdi.

İsrail’in Dünya’yı kana buladığını ifade eden Yıldırım,”Bu Siyonistler bir örgüt kurdurlar. Adına İsrail dediler. Ve ne yaptılar, Dünya’yı kana buladılar. Sadece Filistin değil, Doğutürkistan’dan tutun Müslümanların yaşadığı bütün bölgelere kadar şöyle bir kazıma yaptığınızda orada zulum yapan devletlerle beraber Siyonizmi mutlaka görürsünüz. Onun için Siyonizmin yok olması insanlığın kurtulmasıdır. Siyonist terör örgütü büyük bir korkuya kapıldı. Ne yapacağını şaşırdı. Zannetti ki Müslümanlara hakaret edersem, Müslümanları yenerim, korkuturum. Alçaklar Kuran’ı Kerim’i yere attılar” dedi.

Basın açıklamasının ardından Sultanbeyli İHH Temsilciği’nin açılışı yapıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.