1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikdad'tan küstah Türkiye çıkışı

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikdad'tan küstah Türkiye çıkışı

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikdad, Türkiye'nin desteklediği ÖSO askerlerinin bulunduğu toprakları geri alacaklarını söyledi.

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikdad'tan küstah Türkiye çıkışı

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, "Türkiye'nin desteğini alan ÖSO askerlerinin Suriye topraklarının bir kısmını ellerinde tutması bizim için kabul edilemez. Türkiye, Suriye ordusunun her karış toprağı geri alacağını bilsin." açıklamasında bulundu.

Lübnan'da yayın yapan El Mayadin televizyonuna konuşan Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, Türkiye'nin Suriye'deki varlığına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İdlib'in ÖSO askerlerinin kontrolünde kalmaya devam etmesine izin vermeyeceklerini söyleyen Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, "Türkiye'nin desteğini alan ÖSO askerlerinin Suriye topraklarının bir kısmını ellerinde tutması bizim için kabul edilemez" dedi.

"HER BİR KARIŞ TOPRAĞI GERİ ALACAĞIZ"

'Hükümet güçlerinin Suriye topraklarının her santimetresini yeniden kontrolü altına alacağını' söyleyen Mikdad, "Türkiye, Suriye hükümetinin ve ordusunun her karış toprağı savaşarak geri alma konusunda tamamen kararlı olduğunu bilsin"

HABERE YORUM KAT