1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Suriye'den Türkiye'ye Tehdit | Türk Savaş Uçakları Saldırırsa Düşürmeye Hazırız

Suriye'den Türkiye'ye Tehdit | Türk Savaş Uçakları Saldırırsa Düşürmeye Hazırız

Olası Afrin operasyonu için küstah tehditler savuran Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı, "Türk savaş uçakları saldırırsa düşürmeye hazırız." dedi.

Suriye'den Türkiye'ye Tehdit | Türk Savaş Uçakları Saldırırsa Düşürmeye Hazırız

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı, Türk savaş uçaklarının Suriye'de saldırıya geçmesi durumunda, ülkenin hava savunma sistemlerinin Türk uçaklarını düşürmeye hazır olduğunu söyledi.

"ASKERİ OPERASYON, SALDIRI EYLEMİ OLARAK DEĞERLENDİRİLECEK"

Mikdad'ın açıklamalarını Suriye Devlet Televizyonu duyurdu. Mikdad "Türkiye'den Afrin'e yönelik herhangi bir askeri operasyon bir saldırı eylemi olarak değerlendirilecek" dedi.

"TÜRK SAVAŞ UÇAKLARI SALDIRIRSA YOK ETMEYE HAZIRIZ"

Suriye devlet televizyonunun aktardığına göre Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Mikdad ayrıca "Eğer Türk savaş uçakları bir saldırıya girişirse Suriye hava savunması herhangi bir Türk uçağı hedefini yok etmeye hazır" ifadelerini kullandı.

ABD, "SINIR GÜVENLİK GÜÇLERİ" OLUŞUMUNU YALANLAMIŞTI

Suriye'nin Lazkiye kentinde Rusya'nın konuşlandırdığı S-400 füze bataryaları, ülkedeki hava savunma sisteminin temelini oluşturuyor.

Bölgedeki hava sahasını kontrol eden Rusya ile görüşmeler devam ederken, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson Ankara'nın tepkisini çeken 'sınır güvenlik güçleri' oluşturulacağı yönündeki bilginin doğru olmadığını ifade etmişti.

 

HABERE YORUM KAT