1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Tarihin Arka Odası, 5 yıl sonra ekranlara geldi

Tarihin Arka Odası, 5 yıl sonra ekranlara geldi

Tarihin Arka Odası isimli program 5 yıllık aranın ardından bu akşam saat TRT ekranlarında seyirciyle buluşacak. Programda Millet Kütüphanesinde sergilenen eserlerin tanıtımı yapıldı.

Tarihin Arka Odası, 5 yıl sonra ekranlara geldi

Türk televizyon tarihinin önemli programlarından olan Tarihin Arka Odası isimli program yeniden seyircisiyle buluştu.

Tarihçi-yazar Murat Bardakçı, Prof. Dr. Erhan Afyoncu ve Prof. Dr. Nurhan Atasoy'un yorumcu olarak yer alacağı program, bu akşam canlı olarak 22.30'da Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nden yapıldı.

Programda, Türkiye'nin en yeni ve en modern kitaplığı olan Millet Kütüphanesi ile ilk defa sergilenen eserler tanıtıldı.

Yayında ayrıca Millet Kütüphanesi'nde açılan ve Türkiye'de bugüne kadar düzenlenmiş benzerlerinin içerisinde en zengini olan "el-yazması kitap ve belge sergisi" de izleyicilere yakından gösterilip, tarihi anlatıldı.

SERGİLENMEMİŞ ESERLER GÖSTERİLDİ

Bu kapsamında hat tarihinin en kıymetli el yazmaları olan Kur'an-ı Kerimler, Divan-ı Lügati't-Türk, Evliya Çelebi'nin meşhur Seyahatnamesi, Yavuz Sultan Selim'in Divan'ı, Kanuni Sultan Süleyman'ın, II. Abdülhamid'in ve diğer padişahların el-yazıları, Tanzimat Fermanı'nın şimdiye kadar sergilenmemiş orijinal metni ve daha birçok eser ilk kez "Tarihin Arka Odası" programı aracılığıyla görülebilecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT