1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tarık Ziyansız: "Adayım" dedi

Tarık Ziyansız: "Adayım" dedi

Tarık Ziyansız: "Adayım" dedi

Daha önce Pendik Gençlik Kolları Başkanlığı ve bir dönem ilçe Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüş Tarık Ziyansız’da “adayım” dedi. Ziyansız daha öncede Pendik Belediyesi Başkanlığına Aday Adayı olmuş fakat aday gösterilmemişti.

ilçe başkanlığı Kongresine 27 gün kala adaylığını açıklayan Ziyansız “İlçe kongrelerinde bende varım” dedi.

TARIK ZİYANSIZ KİMDİR?

1864 yılında Kuzey Kafkasya'dan Türkiye’ye gelerek Tokat’a yerleşen bir ailenin ferdi olan Tarık Ziyansız, 1981 yılında Almanya’nın Stuttgart şehrinde dünyaya geldi.

Gurbet yolculuğu yapan ailesinin 1983 yılında Türkiye'ye kesin dönüş yapması ile ilk ve orta öğretimini sırasıyla 50. Yıl Güzelyalı İlkokulu, Pendik İmam Hatip Lisesi ve Tuzla Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. Kocaeli Üniversitesi Elektrik Bölümü mezunu olan Ziyansız, Eskişehir Üniversitesi İşletme Fakültesi’ndeN mezun oldu.

AK Parti Pendik İlçe Teşkilatı'nın kurucu üyeleri arasında yer alan Tarık Ziyansız, 2004-2009 yılları arasında üç dönem AK Parti Pendik İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı 3. Olağan Kongresi ile İlçe Teşkilat Başkanı olarak göreve getirilen Ziyansız, İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştu.

HABERE YORUM KAT