1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tasarrufu Yap Hediyeyi Kap

Tasarrufu Yap Hediyeyi Kap

Pendik, "Evsel Enerji Tüketiminin Azaltılması ve Temiz Enerji Bilinci Oluşturulması” projesi ile tasarruf dönemini başlatıyor.

Tasarrufu Yap Hediyeyi Kap

Pendik, "Evsel Enerji Tüketiminin Azaltılması ve Temiz Enerji Bilinci Oluşturulması” projesi ile tasarruf dönemini başlatıyor. Proje kapsamında çeşitli hediyelerin dağıtılacağı eğitimler verilecek. Ayrıca düzenlenecek  enerji tasarrufu yarışmasında başarılı ev hanımlarına buzdolabı hediye edilecek.

İstanbul Kalkınma Ajansı 2014 Yılı Mali Destek Programları kapsamında hibe almaya hak kazanan "Evsel Enerji Tüketiminin Azaltılması ve Temiz Enerji Bilinci Oluşturulması: Pendik Örneği" Projesi kapsamında İSMEK okulları, ilk, ortaokul ve liselerin yanı sıra Pendik Belediyesi Meslek Edindirme Kursları'nda seminerler düzenlenmeye başlandı. Pendik Belediyesinin Bahçeşehir Üniversitesi, Pendik Kaymakamlığı ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiği proje çerçevesinde 50 seminer verilecek. Seminer kapsamında öğrenciler ve öğretmenler, enerji tasarrufu, enerji tüketiminin azaltılması, bu durumun aile ve ülke ekonomisine, çevreye ve yaşama faydalarının yanı sıra yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmanın getirdiği avantajlar konusunda da bilinçlenme fırsatına kavuşuyor. Seminerler Şubat ve Mart ayı boyunca devam edecek.

Buzdolabı, ütü, tablet…

Proje kapsamında ev hanımları uygulamalı eğitimlere katılacak. Eğitimlere katılacak ev hanımlarına ütü, elektrik süpürgesi, cüzdan ve çanta verilecek. Yine ev hanımları arasında düzenlenecek enerji tasarrufu yarışmasında başarılı olan ilk üç ev hanımına buzdolabı hediye edilecek. İlköğretim ve lise öğrencileri arasında ise gerçekleştirilecek resim, kompozisyon ve fikir yarışmasında ise dereceye girenlere tablet verilecek.  1 Mart-1 Nisan tarihleri arasında başvuruların yapılacağı yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi www.tasarruflupendik.org ve 444 81 80 numaralı çağrı merkezinden elde edilebilir.

İlk seminere hanımlardan yoğun ilgi

Evrensel Enerji tüketiminin azaltılması ve temiz enerji bilinci oluşturulması amacıyla hayata geçirilen  proje ile  Pendik’te tasarruf yolculuğu başladı.  Kaynarca İSMEK’te verilen ilk  seminere  Pendikli hanımlar büyük ilgi gösterdi.  Semineri dikkatle dinleyen hanımlar, sorularıyla da uzmanlardan bilgi aldı.

HABERE YORUM KAT