1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. Teknofest'e büyük ilgi! Selçuk Bayraktar: "Rekor bir başvuru aldı!"

Teknofest'e büyük ilgi! Selçuk Bayraktar: "Rekor bir başvuru aldı!"

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) açılışından bir gün önce festivalin düzenleneceği alan basın mensuplarına gezdirildi. TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Teknofest'e büyük ilgi! Selçuk Bayraktar: "Rekor bir başvuru aldı!"

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde yapılacak olan TEKNOFEST, Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerinin de olduğu 72 paydaş kurumla birlikte yarın düzenlenecek. Açılışa bir gün kala festival meydanı medya kuruluşları ve basın mensuplarına gezdirildi. Burada açıklamalarda bulunan Selçuk Bayraktar rekor seviyede başvuru geldiğini söyledi.

"REKOR BİR ŞEKİLDE BAŞVURU ALDI"

Konuşmasına Teknofest'in ilk aşladığı yerde devam ettiğini söyleyerek başlayan Selçuk Bayraktar, "Pandemi nedeniyle Sağlık Bakanlığı'mızın yönergeleri doğrultusunda tedbirler alınarak kutlanacak. Yarışmalara 200 binden fazla öğrencimiz başvurdu. Dördüncü yılında TEKNOFEST dünyada açık ara farkla rekor şekilde başvuru aldı. TEKNOFEST halka açık bir şekilde gerçekleştirilecek." dedi.

Teknofest'e büyük ilgi! Selçuk Bayraktar: Rekor bir başvuru aldı!

"ÖNDEN KAYIT YAPTIRMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ"

Bayraktar, "Aynı anda alanda yüz bin kişi olacak şekilde bir rezervasyon sistemimiz işleyecek. Şu an bulunduğumuz alan 450 bin metrekare ve normal şartlarda 450 bin insanı aynı anda bu alanda bulunabiliyor. Ama biz kısıtlı bir katılım uygulayacağız. Festivale katılabilmek için kayıt yaptırmak gerekiyor. Özellikle önden kayıt yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Burada çok sürpriz ve renkli gösteriler olacak. İlk defa dünyada hem insansız hava araçlarının, hem de insanlı hava araçlarının birlikte kombine yaptığı bir gösteri göreceğiz. Ama en önemlisi bütün bu hava araçları tümüyle yerli ve milli araçlar olacak" diye konuştu.

Teknofest'e büyük ilgi! Selçuk Bayraktar: Rekor bir başvuru aldı!

"TÜM TÜRKİYE'Yİ FEESTİVALİMİZE BEKLİYORUZ"

Bayraktar, sözlerine şu şekilde devam etti: "Anadolu'nun bağrından çıkmış, Türk bilim adamı Aziz Sancar festivalimizi şereflendirecek. Burada teknolojinin şampiyonlarına ödül verecek. Daha önceki yıllarda da Azerbaycan'dan katılım oluyordu. Ancak bu yıl Karabağ zaferinden sonra özellikle daha da fazla katılım olduğunu gördük. TEKNOFEST'e katılım sağlayacaklara tavsiyelerimiz olacak. Bu yıl alana kadar metro gelmiyor. Ring seferleri düzenleyeceğiz. Aynı zamanda hafta içi festivale katılımın daha keyifli olacağını düşünüyoruz. Muhakkak önden rezervasyon yaptırmayı tavsiye ediyoruz. Yoksa burada uzun sıralarda beklemek gerekebilir. Tüm Türkiye'yi festivalimize bekliyoruz."

Teknofest'e büyük ilgi! Selçuk Bayraktar: Rekor bir başvuru aldı!

"6 GÜN BOYUNCA RİG SEFERLERİMİZ OLACAK"

Ring seferleri için 3 adres belirlediklerini aktaran Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, "Şirinevler Metro İstasyonu, Kuleli Metrobüs İstasyonu, aynı zamanda Yeşilyurt Tren İstasyonu buralardan 6 gün boyunca ring seferlerimiz olacak. Ayrıca 10 bin üzerinde araç park kapasitesi de ziyaretçilerimiz için oluşturduk" şeklinde konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT