1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. Temassız ödemelerde limit yükseldi! İşte korona düzenlemesi

Temassız ödemelerde limit yükseldi! İşte korona düzenlemesi

Dünyayı saran koronavirüs salgını sebebiyle herkes mümkün mertebe birbirine temas etmemeye çalışıyor. Bu süreçte temassız kredi kartlarıyla yapılan alışverişler de çoğaldı tabi. Yeni güncellemeyle temassız yapılan ödemelerde şifresiz işlem limiti arttırıldı.

Temassız ödemelerde limit yükseldi! İşte korona düzenlemesi

Salgın nedeniyle insanlar temassız ödemelere rağbet etti. Artık yeni gelen düzenleme sayesinde temassız ödemelerdeki şifresiz işlem limiti yükseltildi.

Koronavirüs tehlikesinin her geçen gün arttığı bu günlerde teması azaltacak önlemler alınmaya devam ediyor. Bunlardan biri de ödeme alanında geldi. Temassız kredi kartları ile işlem yapıldığında şifresiz işlem limiti artırıldı. Yeni düzenlemeye göre temassız kredi ödemelerde şifresiz işlem limiti 120 TL'den 250 TL'ye çıkarıldı.

LİMİT ARTTIRILDI

Konuyla ilgili açıklama Bankalararası Kart Merkezi BKM Genel Müdürü Soner Canko tarafından yapıldı. Canko açıklamasında "Yoğun talep nedeniyle temassız ödemelerde şifresiz işlem limiti 18 Mart’tan başlayarak 250 liraya yükseltildi" bilgisi verildi.

Temassız kartlarla bugüne kadar 120 TL olan şifresiz işlem yapma limiti de bu sayede 250 TL'ye yükseltilmiş oldu. Bu kartlarla yapılan işlemlerde POS cihazı üzerinden şifre girilmesi gerekmediği için hijyen anlamında büyük kolaylık sağlıyor.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT