1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Tevfik İleri Hizmet Üretiyor
Tevfik İleri Hizmet Üretiyor

Tevfik İleri Hizmet Üretiyor

Pendik Tevfik İleri İmam-Hatip Ortaokulu yeni Konferans Salonunu ‘’Kutlu Doğum Haftasında’’ Yazar Abdullah Yıldız’ın verdiği bir konferansla hizmete açtı.

Pendik Tevfik İleri İmam-Hatip Ortaokulu yeni Konferans Salonunu  ‘’Kutlu Doğum Haftasında’’ Yazar Abdullah Yıldız’ın verdiği bir konferansla hizmete açtı.

Pendik Tevfik İleri İmam-Hatip Ortaokulunun çiçeği burnunda idarecileri Süleyman Direk (okul müdürü) ve Ömer Özdilek (müdür yardımcısı) imkânsızlıklara rağmen hizmet üretmeye devam ediyorlar. Konferans Salonunun ilk konuğu Yazar Abdullah Yıldız oldu.

Bu Okulda Okumak Herkese Nasip Olmaz

Pendik Tevfik İleri İmam-Hatip Ortaokulu öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği Yazar Abdullah Yıldız ‘’Bu okulda okumak her kula nasip olmaz’’ dedi. Yıldız konuşmasını ‘’İmam-Hatip öğrencileri diğer okul öğrencilerinden farklı olmalıdır. Dışarıdan biri baktığında sizi ahlak ve davranışlarınızla örnek almalıdır. Konuşmalarınıza, davranışlarınıza daha dikkatli olmalısınız. Çünkü sizin temsil ettiğiniz kimlik yanlışı kabul etmez. Sizler model insan olacaksınız’’ şeklinde sürdürdü.

Yıldız ‘’Namazla ilişkimiz nasıl olmalıdır? Acaba nasıl namazı kılıyoruz? Sabah Namazına niye kalkamıyoruz? İçi dolu namaz nasıl olur? Gibi sorulara cevap veren’’ açıklamalarda bulundu.

Müslüman Kanı Akıtanların Elleri Kurusun

Yıldız, Pendik Tevfik İleri İmam-Hatip Ortaokulu öğrencilerine bazı tavsiyelerde bulundu.

‘’Namazın ilk rekâtında Fatiha’dan sonra Fil Suresini okuyoruz. Elemtera’da bir fil olayı anlatılıyor. Ebrehe, Kâbe’yi yıkmak için fillerle donatılmış bir orduyla geldiğinde Rabbimiz ebabil kuşlarını gönderdi ve onları yerle bir etti, yenmiş ekin tarlasına döndürdü. Peki, ben bunu niye okuyorum? Çağdaş Ebreheler de var. Çağdaş Ebreheler de Mescid-i Aksa’yı yıkmaya çalışıyorlar. Ya da Allah’ın Kâbe’si mesabesinde olan Kâbe’nin şubeleri mesabesinde olan Allah’ın mescitleri her gün bir yerlerde yıkılmaya çalışılıyor. Bunu çağdaş Ebreheler yapıyor. Yani bu Fil Suresi’ni okumakla “Ya Rabbi, ebabil kuşlarını ve ebabil misali olan, ebabil kuşlarının attığı o mermileri atmak durumunda olan meleklerini, ebabil kuşlarını ve o anlamda ki salih kullarını gönder ki çağdaş Ebrehelerin karşısına dursunlar” mealinde bir dua olarak bunu güncellemeliyim ki namazım dirilsin. Ya da ikinci rekâtta Tebbet Suresi’ni okuduğumuzu düşünelim. Tebbet yedâ ebilehebivveteb Ebu Leheb’in elleri kurusun, kurudu da”. Bugünün Ebu Cehilleri ve Ebu Leheblerine karşı elleri kurusun. Yani güçleri kurusun, kuvvetleri kurusun, el o demektir. Orduları kurusun, medyaları kurusun, ekonomik güçleri, saltanatları, sömürge düzenleri kurusun. Kim Müslüman kanı akıtıyorsa elleri kurusun. Bunu sadece lafta da bırakmadan, yollarını arayan çağdaş Ebu Leheblere ve Ebu Cehillere karşı bir tavır sergileyen Müslümanlar olursak o namaz bizi diriltir. Yani okuduklarımızın farkına varalım, son namazımız gibi kılalım’’ dedi.

Yıldız Konferans sonunda ‘’Haydi Namaza’’ isimli kitabını imzaladı. Okul Müdürü Süleyman Direk te Abdullah Yıldız’a teşekkür ederek fincan takımı hediye etti.

dsc_0112.jpgdsc_0116.jpgdsc_0131.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum