1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün kimdir? Kaç yaşında? Nereli?

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün kimdir? Kaç yaşında? Nereli?

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri olan Yahya Üstün'ün hayatı merak konusu oluyor. Peki THY Basın Müşaviri Yahya Üstün kimdir? Kaç yaşında? Nereli?

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün kimdir? Kaç yaşında? Nereli?

Türk Hava Yollarının Basın Müşaviri olan ve çok sayıda şirkette yönetim kurulu olarak görev alan Yahya Üstün'ün hayatı internet arama motorlarında araştırılıyor. Bu kapsamda THY Basın Müşaviri Yahya Üstün kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Evli mi? sorularının yanıtı merak ediliyor. 

THY BASIN MÜŞAVİRİ YAHYA ÜSTÜN KİMDİR? KAÇ YAŞINDA? NERELİ? 

Yahya Üstün 1985 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Kartal Anadolu İmam Hatip mezunudur ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın sınıf arkadaşıdır. Yükseköğrenimini 2011 yılında Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel iletişim Tasarımı Bölümünde tamamladı.

Üniversite eğitimiyle eş zamanlı olarak giriş yaptığı medya sektöründe çeşitli pozisyonlarda görev alan Üstün, 2012 yılında ATV’nin Londra Temsilciliğine atandı. Bir yıl süresince buradaki görevini ifa ederken  , Londra’da medya ve iletişim alanında faaliyet gösteren önemli uluslararası kuruluşlarda çeşitli akademik programlara katıldı.

2014 ve 2016 yılları arasında, ATV Avrupa’nın Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürdü. 2016 yılı Ocak ayı itibariyle Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği görevini icra etmektedir.

Aynı zamanda, çok sayıda spor kulübü ve federasyonda yönetim kurulu üyeliği pozisyonunda görev alan 36 yaşındaki Yahya Üstün, iyi düzeyde İngilizce ve temel seviyede Arapça bilmektedir.

Kaynak: Türk Hava Yolları, Bölge Gündem

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT