1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. Tüm detayları duyurdu! MEB'den flaş açıklama

Tüm detayları duyurdu! MEB'den flaş açıklama

Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada 2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim başladığı belirtildi.

Tüm detayları duyurdu! MEB'den flaş açıklama

Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada 2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim başladığı belirtildi.

Açıklamada Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda koronavirüse ilişkin alınan yeni kararlar doğrultusunda eğitim ve öğretimde de il bazlı olarak yerinde karar uygulamasına geçildiği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda 2 Mart Salı günü itibariyle yüz yüze eğitim başlayacağı belirtildi. Koronavirüs risk haritasına göre düşük ve orta riskli olan şehirlerde tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde yüz yüze eğitime geçileceği açıklanırken; okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı, ilkokullarda seyreltilmiş sınıflarda haftada iki gün, ortaokul 5, 6, 7. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki gün, ortaokul 8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat, lise hazırlık 9. 10. 11. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki (2) gün, lise 12. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olacak şekilde yüz yüze eğitime başlanacağı belirtildi.

Bakanlığın açıklamasında yüksek ve çok yüksek riskli iller de ise okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı, ilkokullarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki 2 gün, 8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat, 12. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olarak başlanacağı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre özel gereksinimli öğrenciler eğitim gördüğü özel eğitim okul ve sınıfları 81 ilde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlayacak.

Salı gününden itibaren tüm okul kademeleri ve sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitimin başlayacağı ifade edilirken liselerde yüz yüze yapılması planlanan sınavlara ilişkin de detaylara yer verildi.

LİSELERDE YÜZ YÜZE SINAV

Bakanlığın açıklamasında liselerdeki sınavlar 8 Mart Pazartesi gününden itibaren 81 ilde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri çerçevesinde yüz yüze gerçekleştirileceği ifade edilirken köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde bulunan eğitim kurumlarında mevcut kararların uygulanmaya devam edileceği belirtildi.

Yüz yüze eğitim kapsamı dışındaki uygulamalarda uzaktan eğitimin sürecek ve yüz yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecektir.

Tüm detayları duyurdu! MEB'den flaş açıklama

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
1
1
0
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT