1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Türkiye'nin ilk 3 Boyutlu Hayvanat Bahçesi Açıldı
Türkiye'nin ilk 3 Boyutlu Hayvanat Bahçesi Açıldı

Türkiye'nin ilk 3 Boyutlu Hayvanat Bahçesi Açıldı

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, dünya üzerinde nesli tükenmiş ve yaşamı devam eden hayvan türlerini bir araya getiren eşsiz bir projeye imza attı.

Tuzla Belediyesi, dünya üzerinde nesli tükenmiş ve yaşamı devam eden hayvan türlerini bir araya getiren eşsiz bir projeye imza attı. Nuh'un Gemisi'nden ilham alınarak Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı içinde tasarlanan yapı, 50'den fazla hayvanın hologram teknolojisiyle yer aldığı benzersiz bir hayvanat bahçesine dönüştü.

Türkiye'nin ilk 'Holografik Hayvanat Bahçesi' projesi, dünyanın en popüler teknolojilerinden biri olan 'Free Format Hologram Sistemi' ile Tuzla'da hayata geçti. Birbirinden farklı coğrafyalarda yaşayan 50'ye yakın nesli tükenmiş ve yaşamı devam eden hayvan türü, birebir boyutlarıyla Nuh'un Gemisi'nden ilham alınarak hazırlanan yapı içerisinde bir araya geldi.

İçerisinde 3 boyutlu hayvanat bahçesi ve çeşitli eğlence alanlarının bulunduğu parkın açılış törenine Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,  eşi Dr. Fatma Yazıcı, oğlu Yavuz Yazıcı'nın yanı sıra AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, Tuzla Belediyesi Meclis Üyeleri, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, okul müdürleri ve STK temsilcileri açılışa katıldı. Parkın açılışı Başkan Yazıcı ve katılımcılarının kurdele kesimiyle gerçekleşti. Kurdele kesiminin ardından ise Başkan Yazıcı ve beraberindekiler 3 boyutlu hayvanat bahçesini gezdi.

"TÜRKİYE'NİN EN FONKSİYONEL PARKI"

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı yaptığı konuşmada Şelale Park'ın Türkiye'nin en fonksiyonel parkı olduğunu belirterek, "Burası her türlü atıkların bulunduğu bir alandı. 2009'da Belediye Başkanı olduktan sonra arkadaşlarımızla beraber bu alana çıktığımızda bir hafriyat yığını vardı. Şelale Park'ın tamamı Türkiye'nin en büyük parkı değil ama Türkiye'nin en fonksiyonel parkı olduğunu tekrar altını çiziyorum" dedi.

Başkan Yazıcı  Şelale Park'ın tamamen Tuzla Belediyesi'nin kendi imkanlarıyla ortaya koyduğu bir çalışma olduğunu vurgulayarak, "Yapmış olduğumuz bu çalışmanın şimdiye kadar bir kent parkı açısından çok daha uygun koşullarda ama bir ilçe için çok büyük bir yatırım olduğunu da göreceksiniz" ifadelerini kullandı.

"İŞ KİŞİNİ AYNASIDIR"

AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci de konuşmasında, Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’nın hizmetlerini burada anlatmaya gerek yok. İş, kişinin aynasıdır. Yani fazla söze gerek yok. Sayın Belediye Başkanımıza Tuzla’ya kazandırdığı bu güzel tesisler, bu güzel yatırımlardan dolayı biz de teşekkür ediyoruz. AK Parti ailesi olarak hem Tuzla’da, İstanbul’da ve Türkiye’de 14 yılda yaptığımız hizmetlerimize devam edeceğiz.” dedi.
Konuşmaların ardından Nuh’un Gemisi Holozo’nun açılış kurdelası protokol tarafından kesildi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, açılış kurdelasını eşi Dr. Fatma Yazıcı ve oğlu Yavuz Yazıcı ile birlikte kesti. Protokol, açılışın ardından Nuh’un Gemisi Holozoo’da doğal ortamlarında yansıtılan hayvanların seslerini duyup yaşamlarını hissedebileceği hayal ötesinde bir macerayı yaşadı. HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.