1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Tuzla Belediye Başkan Yardımcıları Değiştimi ?

Tuzla Belediye Başkan Yardımcıları Değiştimi ?

Tuzla Belediye Başkan Yardımcıları Değiştimi ?

30 Martta yapılan yerel seçimlerde 2. kez Tuzla belediye başkanı olan Dr Şadi Yazıcı başkan yardımcılarını değiştirmedi.

Edililen bilgiye göre bir önceki  dönem  başkan yardımcılığı görevlerinde  bulunan  idari başkan yardımcısı Ahmet Çabuk , Teknik başkan yardımcısı Sehan Kural ,idari başkan yardımcısı Av.Mehmet Çelikel, teknik başkan yardımcısı Funda Okay ve idari başkan yardımcısı Dr Turgut Özcan ile devam etme kararı aldı.

 

 

 

 

 

 

Ahmet Çabuk

AHMET ÇABUK KİMDİR

1974 yılında Trabzon Şalpazarı ilçesinde doğdu. Lise eğitimini Pendik İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İlahiyat Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Uluslar arası eğitim veren Preston Üniversitesi’nde işletme dalında lisans eğitimini tamamladı. Ak Parti Tuzla İlçe Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundu. Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve vakıflarda almış olduğu görevleri başarıyla yerine getiren Çabuk, aile şirketinin de yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. 2004 Yerel Seçimlerinde Ak Parti’den Tuzla Belediye Meclis üyesi seçilen Çabuk, Tuzla Belediyesi’nde 2005 yılında idari Başkan Yardımcılığı yaptı. Bir dönem Tuzla Belediye Spor Kulübü Başkanlığı da yapan Çabuk, 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Ak Partiden tekrar belediye meclis üyesi seçildi ve İdari İşler Başkan Yardımcılığına atandı. Çabuk, evli ve iki çocuk babasıdır.

Serhan Kural

SERHAN KURAL KİMDİR

1973 yılında Aydın'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Aydın'da tamamladı. 1990 yılında girdiği Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir Bölge Planlama Bölümü’nü 1995 yılında tamamlayarak mezun oldu. 1995-1998 yılları arasında Harita ve Planlama sektöründe hizmet veren bir şirkette yönetici olarak çalıştı. 1998-1999 yılları arasında vatani görevini yedek subay olarak tamamladı. 2000-2006 yılları arasında Pendik Belediyesi’nde Planlama Müdür Yardımcısı ve Planlama Müdürü görevlerinde bulundu. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Tuzla’dan Meclis Üyesi seçilen Kural, şu anda Tuzla Belediyesi’nde Teknik Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.Kural, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Mehmet Çilekel

Av. MEHMET ÇELİKEL KİMDİR

1966 yılında Bitlis’in Ahlat ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladı. 1984 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1989 tarihinde mezun oldu. Avukatlık stajının ardından, hakim adayı olarak Adana’da göreve başladı. 1992-96 yılları arasında Bingöl’de hakim, Erzincan’da Cumhuriyet Savcısı görevlerinde bulundu. 1996-2005 yılları arasında ise, Pendik Belediyesi’nde Hukuk İşleri ve Teftiş Kurulu Müdürü görevlerini başarıyla yürüttü. 2005-2009 tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde 1. Hukuk Müşaviri olarak görev yapan Av. ÇELİKEL, Haziran 2009 tarihinden beri Belediyesinde  Başkan Yardımcısı olarak görevini yürütmektedir. Av. ÇELİKEL, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Funda Oktay

FUNDA OKTAY KİMDİR

1975 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulu İstanbul Pendik’te, ortaokulu Şanlıurfa’da, lise tahsilini ise Ankara’da tamamladı.1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Tuzla Belediyesi’nde Şehir Planlayıcısı olarak göreve başladı. 2003 yılında Planlama Birimi Şefi olarak görevlendirildi. 2008 yılı ortasına kadar bu görevini sürdüren Oktay, bu tarihten sonra İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne atandı. Profesyonel çalışma hayatı boyunca birçok nazım ve uygulama imar planının yapılması sürecinde aktif rol oynadı. Özel Okan Üniversitesi’nde işletme dalında yüksek lisans yapan Oktay, Güneydoğu Avrupa Yerel Yönetimleri Birliği’nin yürütmekte olduğu projede, Marmara Boğazları ve Belediyeleri Birliği temsilciliğini de yürütmektedir.

Turgut Özcan

TURGUT ÖZCAN KİMDİR

Sinop Ayancık nüfusuna kayıtlı Dr. Turgut ÖZCAN 1967 yılında Almanya'da dünyaya gelmiştir.1975 yılında Sinop’un Ayancık ilçesinde Akçakese İlkokulunda eğitim hayatına başlayan Dr. Özcan, ortaokulu Almanya’da okumuş, 1985 yılında Kartal Lisesinden mezun olmuştur.1986 yılında İTÜ Fizik Mühendisliği Bölümünde 1 yıl okumuş daha sonra 1987 yılında girdiği Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1993 yılında mezun olmuştur.1993 yılında Sinop Boyabat’ta Ayancık Sağlık Ocağında görev yapan Dr. Özcan, askerliğini 1994-1996 yılları arasında Çorlu’da yapmıştır.1996-2008 yıllarında Gaziosmanpaşa Belediyesinde Sağlık İşleri Müdürü ve tabip olarak, 2008 yılında İstanbul Sağlık Müdürlüğü Gaziosmanpaşa Verem Savaş Dispanserinde ve 112 Hızır Acil de çalışmış ayrıca Eyüp’te Sağlık Grup Başkanlığı görevini başarıyla yürütmüştür.2010 yılında İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) ‘nin kurucu başkanlığını yapmış, 2010-2012 yılları arasında Bayrampaşa’da Aile Hekimliği görevini yerine getirmiştir.Çeşitli Derneklerde (İHH,Yeryüzü Doktorları vb.) Gönüllü Doktor olarak çalışan ve çalışmaya devam eden Dr. Özcan şuanda Tuzla belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.İyi derecede Almanca, orta derecede İngilizce bilen Dr. Özcan evli ve 3 çocuk babasıdır.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT