1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Tuzla Belediyesi’nden Gençliğe ve Spora Destek

Tuzla Belediyesi’nden Gençliğe ve Spora Destek

Tuzla Belediyesi’nden Gençliğe ve Spora Destek

5 branşta yaklaşık 4 bin lisanslı sporcuyla başarıdan başarıya koşan Tuzla Belediyesi, yaz spor okulları ile 350 öğrenciye daha kapılarını açtı.

Futbolda 400, Tuzlaspor altyapısında 200, taekwondoda 2118, güreşte 100, kıckboksta 1175 olmak üzere 3993 lisanslı sporcu, 350 öğrencinin katılımı ile gücüne güç kattı. 7-14 yaş grubunu kapsayan ve 3 ay sürecek yaz spor okulunun faaliyetleri, Tuzla Stadı’nda düzenlenen törenle başladı. Törene, Tuzla Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çabuk, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcıları Mehmet Çelikel, Kevser Şamlı, Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Güven Ada, Tuzlaspor Basın Sözcüsü Murat Demir, Tuzla Belediyesi Spor Okulları Sorumlusu Zekeriya Tutar, eğitimciler, sporcular ve aileleri katıldı.

Tuzla’nın Altyapısını Oluşturuyoruz

Tuzla’da gençliğe ve spora verilen desteğin altını çizen Tuzla Belediyesi Spor Okulları Sorumlusu Zekeriya Tutar, “Spora ve sporcuya her zaman destek veren, maddi ve manevi katkısı bulunan Tuzla Belediye Başkanımız Sayın Dr. Şadi Yazıcı’ya, Başkan Yardımcılarımız ve bütün belediye çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Desteklerinin artarak devam edeceğine inanıyorum. Yaz mevsiminde sporcularımız eğitim alacaklar, sonrasında Tuzla alt yapısına profesyonel, amatör ve lisanslı sporcular olarak katılacaklar” dedi.

Hizmet Anlayışımızı Tavan Seviyede Sürdürmeye Devam Edeceğiz

Tuzla Belediyesi Başkan Vekili, Tuzla Spor Kulübü Başkanı Ahmet Çabuk, sporun gençliği eğittiğini ve sokaktaki olumsuz durumlardan uzak tuttuğunu vurguladı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın spora verdiği önemden bahseden Çabuk, “Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya Tuzla’nın sporuna verdiği destek ve çocuklarımızın kendilerini geliştirmeleri için sağladığı her türlü imkan için teşekkür ediyorum. Sürekli “Tuzlalılar’a ve spora daha iyi nasıl hizmet verebiliriz?” diye düşünüyor ve bunu çalışmalarımıza yansıtmayı amaçlıyoruz. Belediyemizin imkanlarıyla hizmet veren spor okullarımızda çok sayıda çocuğumuz spor eğitimi alıyor. Bu tür sportif aktiviteler sayesinde hem kendilerini geliştiriyorlar hem de sokaklardaki olumsuz vakalardan uzak kalıyorlar. Ailelere de çocuklarını doğru yönlendirme hususunda büyük sorumluluk düşüyor. Profesyonel ligde mücadele eden bir Tuzlasporumuz var. Bu spor okullarında başarılı olan sporcularımızı A takımımıza kazandırabiliriz. Biz Tuzla ve Tuzlalılar için spor da dahil her alanda hizmet anlayışımızı tavan seviyede sürdürmeye devam edeceğiz. Tuzla Belediyesi Yaz Spor Okulları, Tuzlamız’a, öğrencilere ve ailelerine hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Tuzla Belediyesi Yaz Spor Okulları açılış töreni, fotoğraf çekimi ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT