1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Tuzla Belediyesi’nden İstanbul Boğazı’nda Sünnet Şöleni

Tuzla Belediyesi’nden İstanbul Boğazı’nda Sünnet Şöleni

Tuzla Belediyesi’nden İstanbul Boğazı’nda Sünnet Şöleni

İstanbul’un eşsiz manzarasının keyfini çıkaran çocuklar, çeşitli aktivitelerle de doyasıya eğlendi.

Tuzla Belediyesi tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen toplu sünnet töreni kapsamında yüzlerce çocuk, erkekliğe ilk adımı attı. Tuzla Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Tuzla Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün birlikte gerçekleştirdiği organizasyon, İstanbul Boğazı’nda sünnet şöleni ile sona erdi. Tuzla Belediyesi, sünnet ettirdiği 350 çocuğu 2 tekneyle boğaz turuna çıkardı. Sünnet kıyafetleriyle tekne turu yapan çocuklar, İstanbul’un eşsiz manzarasını boğazdan izledi.

Aileler, Başkan Yazıcı’ya Teşekkür Etti

Çocuklarıyla birlikte boğaz turuna katılan aileler ise, Tuzla Belediyesi’nin her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği etkinliği desteklediklerini söyledi. İki çocuğunu birden sünnet ettirdiğini söyleyen İbrahim Sütçü, “Belediye başkanımıza ve bu sosyal sorumluluk projesini yürüten arkadaşlara çok teşekkür ederiz. Normalde kendi imkanlarım olsa biraz daha zorlanacaktım. Devletimizin ve belediyemizin bu tür şeyler yapması çok güzel” şeklinde konuştu.

Erkekliğe adım atan çocuklar ise, sünnet olurken yaşadıklarını anlatarak, boğaz turunun keyifli olduğunu söyledi.

Tuzla Belediyesi, Her Yıl Yüzlerce Çocuğu Sünnet Ettiriyor

Toplu sünnet etkinliğiyle ilgili bilgi veren Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güven Ada, “350 çocuğu bu sene Tuzla Belediyesi sünnet ettirdi. Aslında bu her sene alışılagelmiş ve gelenekselleşmiş bir olay bizim için. Bu da tabii ki Belediye Başkanımız Dr. Sadi Yazıcı’nın himayesinde yürüyen bir proje. Her sene sünnet şölenimizi konserle kutluyorduk ama çocuklarımızın birçoğu İstanbul Boğazı’nı hiç görmemişler. Biz de farklı bir şey yapalım dedik ve 350 çocuğumuzla boğazda geminin üzerinde sünnet şöleni gerçekleştirelim istedik” ifadelerini kullandı.

Sünnet Şöleni Geleneğimizi Sürdüreceğiz

Tuzla’da sosyal bütünleşmeye verdikleri önemin altını çizen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sünnet şöleninin de bu kapsamda yer aldığını söyledi. Çocukların dini vecibelerini yerine getirirken unutamayacakları etkinlikler de gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Yazıcı, “Tuzla Belediyesi olarak her yıl sünnet şöleni düzenliyoruz. Bu geleneğimizi bu yıl da sürdürdük. Erkekliğe ilk adımını atan kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Rabbim, ailelerine evlatlarının vatani görevlerini sağ salim tamamlayıp damatlıklarını da göstermeyi nasip etsin” dedi.

Bogazda_Sunnet_Soleni

HABERE YORUM KAT