1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tuzla Halk Eğitim Merkezi’nin Uluslararası projeleri dikkat çekti!

Tuzla Halk Eğitim Merkezi’nin Uluslararası projeleri dikkat çekti!

Yaptığı yerel, ulusal ve uluslararası projelerle dikkat çeken Tuzla Halk Eğitimi Merkezi, 17 Ocak Salı günü proje tanıtım toplantısı düzenledi. Çok sayıda basın mensubunun ilgi gösterdiği toplantıda ....

Tuzla Halk Eğitim Merkezi’nin Uluslararası projeleri dikkat çekti!

Yaptığı yerel, ulusal ve uluslararası projelerle dikkat çeken Tuzla Halk Eğitimi Merkezi, 17 Ocak Salı günü proje tanıtım toplantısı düzenledi. Çok sayıda basın mensubunun ilgi gösterdiği toplantıda çalışmalarından dolayı Tuzla Halk Eğitim Merkezi gazetecilerden tam not aldı.

Tuzla Halk Eğitim merkezinde  düzenlenen basın toplantısında Halk Eğitim Müdürü Metin Çangır Gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Çangır , “Erasmus+ KA2 Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar projesi”  ve “Erasmus+ KA201 Karma Strateji Ortaklıklar Projesi “ adında iki tane kabul edilmiş uluslararası bir projeleri olduğunu söyledi.

“Erasmus+ KA2 Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar projesi"nde Yunanistan, İsveç, Slovenya ve Polonya’daki STK ve yerel yönetimler ile iş birliği içinde çalıştıklarını vurgulayan Çangır, bu projede Ortak ülkülerde bulunan mülteci ve göçmenlerin topluma ve sosyal yaşama entegre olmayı amaçladıklarını belirtti.

“Erasmus+ KA201 Karma Strateji Ortaklıklar projesi”nin  ise Türkiye Ulusal Ajansı Tarafından Finansman desteği almaya layık görüldüğünü kaydeden Çangır, Avrupadaki yenilikçi eğitim müfredatını ülkeye getirmek  için tasarlanmış bir proje olduğunu kaydetti. Projede Romanya Makedonya, Polonya, RAM, ve Tuzla HEM’in işbirliği içersinde olduğunu belirtti.

Bu iki önemli projenin ardından yerel ve ulusal projelerden de bahseden Çangır  güzel bir sunum gerçekleştirdi. Sunum ardından desteklerinden dolayı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Milli Eğitim’e ve basın mensuplarını teşekkür etti.

Program sonunda ise gazetecilere küçük bir sürpriz hazırlayan Çangır, Gazetecilere "TUZLA HEM" baskılı Nostaljik Radyo hediye ederek gazetecilere  desteklerinden dolayı teşekkür etti.- Haber: Yusuf SARAY

img_2363.jpg(Bölge Gündem Gazetesi Editörü Yusuf SARAY ve Tuzla Halk Eğitim Merkezi Müdürü Metin Çangır)

img_2336-001.jpgimg_2349.jpg

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.