1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Tuzla Kastamonulular Derneği basınla buluştu
Tuzla Kastamonulular Derneği basınla buluştu

Tuzla Kastamonulular Derneği basınla buluştu

Tuzla Kastamonulular Derneği yerel basınla kahvaltıda bir araya geldiler.

Tuzla Kastamonulular Derneği yerel basınla kahvaltıda bir araya geldiler. 22 Şubat Pazar günü dernek merkezinde gazetecileri ağırlayan dernek yönetimi önemli açıklamalarda bulundular.

ÖRF, ADET VE GELENEKLERİ YAŞATMAK İÇİN BİR ARAYA GELDİK"

Basınla tanışma kahvaltısında, dernek yönetiminin faaliyetlerinİ anlatan Dernek Başkanı Hasan Elbuz “2014 Mayıs ayında kurulan Tuzla Kastamonulular derneğinin olağan genel kurulu Kasım ayında yapmış olup genel kurul öncesi yönetimin oluşturulabilmesi için tertip edilen yemek ve kahvaltı programlarına dernek kuruluşuna öncülük yapan belediye meclis üyemiz Yakup Yılmaz, Eski Kastamonu Spor Başkanı Zekeriya Gündoğdu, Kastamonu Milletvekili Aday Adayımız Murat Demir, Kas-der Eski Başkan vekili Hasan Vural, aynı zamanda bu iş adamlarımızla dernek kurucularımızın daveti üzerine bir çok arkadaşımızla beraber bu toplantılara katıldık. Kastamonu’nun her ilçesinden gelip Tuzla’mızda nicelik ve nitelik anlamında ciddi bir nüfusumuzun olduğu ve yaşadığımız Tuzlamıza ciddi anlamda katma değer sağladığımız bu beldemiz de dünden bugüne İstanbul’un fethinden kurtuluş savaşı ve milli mücadelelerde canını,malını ortaya koyan bu ceddin torunlarını yaşadıkları tuzlamızı sahiplenme hemşerilerinin yalnız olmadığını o milli mücadele ruhunun örf adet gelenek ve göreneklerinin korunması ve devam ettirtme anlamın da birlikteliği oluşturacak olan derneğin genel kurulu sonrası oluşacak olan yönetim de olmamız talebiyle bir araya geldik” dedi.

"BİR ÇATI ALTINDA TOPLANACAĞIZ"

Tuzla Kastamonulular Derneği Başkanı Hasan Elbuz, “ Mevcut yönetim kurulumuz çalışmalara başlamış, Kastamonu hassasiyeti çok yüksek, sabırlı, azimli, genç bir yönetim oluşturulmuştur. İşimizin çok, yolumuzun uzun olduğu Tuzla’mızda ki Kastamonuluları bir araya getirme, tanıştırma, kaynaşmayı sağlama ve yaşadığımız beldeyi sahiplenme gayeli yönetimizde organlar oluşturtmuştur. Aynı zamanda vakti kısıtlı, çalışmalarımızda sıkıntı oluşturacak arkadaşlarımızın istifasını kabul ederek, dinamik heyecanlı Tuzla’mıza hizmet verecek bir ekip oluşturulmuştur” dedi.

"YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR"

Hasan Elbuz konuşmasının sonunda, “ Bu destekleriyle sosyal devletin yapması gereken gerektiğin de eğitim, asayiş, sağlık, hukuk, mali yükümlülük, ekonomi ve sosyal kültürel konularla alakalı dalın da uzman ve akademisyenlerle konferans seminer paneller düzenlemek öncelikle Kastamonulular olmak üzere dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını giderebilmek amaçlı devletin yükünü azaltma sağlıklı bir toplum oluşturma huzur ve mutluluğun yaşandığı bir belde gayeli bu hedefi gerçekleştirecek ilçemizde faaliyet gösteren hem şehri dernekleri ve köy derneklerimiz le irtibata geçip bir bütünlüğü sağlamak ana kademe hanım kolları, gençlik kolları ile hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Bu çalışmalarımızı gerçekleştirebilme ve tuzlamıza duyurabilmesi için yerel basınımızın da desteklerine ihtiyacımız var” diyerek sözlerini noktaladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.