1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Tuzla'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda dünya rekoru!

Tuzla'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda dünya rekoru!

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için Tuzla Belediyesi'nin Tuzlalı 19 genç ile İstanbul Park Formula 1 alanına 4 gün boyunca çizdiği ‘Biz bize yeteriz Türkiye’m 19 Mayıs Kutlu Olsun’ yazılı resim “Zemine Çizilen En Büyük Resim” alanında dünya rekoru kırdı.

Yapımı 4 gün süren Tuzla Belediyesi öncülüğünde Tuzlalı 19 gencin gerçekleştirdiği ‘Biz bize yeteriz Türkiye’m 19 Mayıs Kutlu Olsun’ yazılı resim, “Zemine Çizilen En Büyük Resim” alanında dünya rekoru kırdı. “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” gayesiyle yola çıkılan bu etkinlik, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda tüm Türkiye'ye hediye edildi.

Milli takım formasını giyerek çocuklarla birlikte boyama yapan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, “İstanbul Parktayız. Bugün burada 15 bin metrekare boyama alanımıza ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için sertifikamızı alıyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde tam anlamıyla kabul edilmesiyle birlikte Guinness Rekorlar Kitabı’na gireceğiz. Korona virüs sürecinde evlerde kalarak, mücadeleye destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Bugün 19 Mayıs’ı yeni bir rekorla, gençlerimizle birlikte, tarihe not düşerek kutlamış olacağız” dedi.

Tuzla'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda dünya rekoru!

Yazıcı, “Bir önceki rekor 11 bin metrekare olarak belirlenmiş. Biz 15 bin metrekare alanımızda bugün sertifikamızı alacağız. Bayramlar bizim çocukluğumuzda, alanlarda, meydanlarda kutlanırdı. Ancak şu anda böyle bir alanda kutluyoruz. Bu coşkuyla ‘Biz bize yeteriz’ mesajını tüm ülkeye ve dünyaya duyuruyoruz” diye konuştu.

Tuzla'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda dünya rekoru!

Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, “Rekor, ‘zemine çizilen en büyük resim’ rekoru. Rekor, 19 gençle 15 bin 130 metrekare olarak kırılmıştır. Ben de sizlerle beraber bu rekoru kırmanın mutluluğunu yaşıyorum” diyerek gençlere teşekkür etti. Ardından rekor sertifikasını Tuzla Belediyesi Başkanı Şadi Yazıcı’ya takdim etti.

Tuzla'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda dünya rekoru!
Guinness Rekorlar Kitabı’na aday gösterilen “Zemine Çizilen En Büyük Resim” drone ile havadan görüntülendi. Gençlerden Sinem Tanrıverdi, “Biz bu resmi tüm ülkeye ve dünyaya armağan etmek istiyoruz. Çünkü 19 Mayıs büyük bir zaferin başlangıcı. Böyle büyük bir işe imza atmak istedik. Bu bizim için çok heyecan verici bir şey” diye konuştu. Yağmur Karayit isimli bir öğrenci ise, “Çok yorulduk ama değdiğini düşünüyorum. Bütün arkadaşlarımın ellerine sağlık. Bayağı emek harcadık. Çok mutluyuz” dedi.

Okan Gül
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT