1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Tuzlalı Çocuklar, 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde Doyasıya Eğlendi

Tuzlalı Çocuklar, 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde Doyasıya Eğlendi

Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne katılan çocuklar orta oyunu ve şarkılar eşliğinde doyasıya eğlendi.

Tuzlalı Çocuklar, 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde Doyasıya Eğlendi

Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne katılan çocuklar orta oyunu ve şarkılar eşliğinde doyasıya eğlendi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı'nın katıldığı programda 23 Nisan konulu resim yarışmasında dereceye giren engelli çocuklara ödülleri verildi.

Tuzla Belediyesi tarafından Tuzla sahilinde düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne katılan çocuklar doyasıya eğlendi. Programa Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı'nın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Şenliğe katılan çocuklar oluşturulan oyun alanları ve şarkılar eşliğinde doyasıya eğlendi. Çocuklar, Tuzla Belediyesi 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde palyaçolar, yüz boyama, orta oyunları, Nasreddin Hoca ile keyifli zaman geçirdi.  Sahneye çıkan çocuklar, sunucunun yaptığı sohbet sıralarında sorduğu sorulara ilginç yanıtlar verdi. Özellikle her soruya gülerek karşılık veren küçük Çağatay'ın gülme krizi ise programa katılanlara renkli anlar yaşattı. Çocuklar ise orta oyunu ile eğlenceli dakikalar geçirdi.

Engelli Çocuklar, 23 Nisan’ı Resmetti
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kollar Başkanı Derya Bacacı, Tuzla Belediyesi Özel Çocuklar Komisyonu’ndan sorumlu gönüllü Hayrunnisa Gönen, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Çocuk ve Gençlik Komisyonu üyeleri, Kadın Kent Gönüllüleri, çocuklar ve aileleri Tuzla Sahil alanında düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne katıldı.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, çocukların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Çocuklarla tek tek fotoğraf çektiren Yazıcı, onların bayramını kutladı. Program sırasında Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda eğitim alan engelli çocukların katıldığı 23 Nisan konulu resim yarışmasında dereceye giren çocukların isimleri açıklanarak ödüllendirildi. Sahneye çıkan Başkan Yazıcı, dereceye giren çocukları kutlayarak fotoğraf çektirdi.
Yarışmanın “Hayal” kategorisinde 1. Amine Özev’e tam altın, 2. Abdulsamet Erdönmez’e yarım altın, 3. Hasan Kıyak’a çeyrek altın, Tuzla kategorisinde 1. Meryem Özer’e tam altın, 2. Azra Nehir Yalçıner’e yarım altın, 3. Sinem Yıldırım’a çeyrek altın ödülleri verildi. Yarışmaya katılan tüm çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Çocuklarımız, Bu Yarışmalarda Cesaretlerini Geliştiriyor
Dereceye giren çocukları tebrik eden ve bayramlarını kutlayan Başkan Yazıcı, “Biz Tuzla'da 23 Nisan'ı bir çok yerde kutluyoruz ama bir resim yarışmasının sonuçlandığı ve birincilerin açıklandığı bu 23 Nisan'a özel yarışma nedeniyle burada bir kutlama yaptık. 23 Nisan'ın ülkemizin milli ve manevi değerleri açısından çok önemli olduğunu biliyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için bu bayramın önemini de birleştirdiğimizde kutlamanın coşkusu daha üst seviyeye çıkıyor. Allah bizi nice bayramlarda buluştursun” dedi.

Çocuklara yönelik projelere destek vermeye devam edeceklerini vurgulayan Başkan Yazıcı, “Çocuklarımızın bu tür yarışmalarla kendilerini geliştirmesi ve özellikle medeni cesaretlerini  geliştirerek daha prezentabl bir nesil oluşması için bu yarışmaları sürekli yapacağız. Özellikle de bizim Gönül Elleri Çarşısı’nın takip etmiş olduğu çocukların daha girişken olması, daha prezentabl bir nesil yetişmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hayallerini, geleceğe dair düşüncelerini, Tuzla’ya dair düşüncelerini ve duygularını resme dökmeye gayretiyle yetişen çocuklarımızı ve ailelerini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT