1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. Twitter çöktü mü? | Bilgisayardan Twitter'a neden girilmiyor? 28 Eylül 2021 Salı

Twitter çöktü mü? | Bilgisayardan Twitter'a neden girilmiyor? 28 Eylül 2021 Salı

ABD merkezli bir mikroblog ve sosyal ağ hizmeti olan Twitter'da kullanıcılar akşam saatlerinde sıkıntı yaşadı. Peki Twitter çöktü mü? | Bilgisayardan Twitter'a neden girilmiyor? 28 Eylül 2021 Salı Detaylar haberimizde...

Twitter çöktü mü? | Bilgisayardan Twitter'a neden girilmiyor? 28 Eylül 2021 Salı

Twitter kullanıcıları, bugün akşam saatlerinde platforma bilgisayardan giriş yapmada sorun yaşadı. Bu kapsamda Twitter çöktü mü? | Bilgisayardan Twitter'a neden girilmiyor? 28 Eylül 2021 Salı sorularının yanıtı merak konusu oldu. Ayrıntılar haberimizde...

TWİTTER ÇÖKTÜ MÜ? 28 EYLÜL 2021 SALI

Kullanıcıların "tweet" olarak bilinen mesajları yayımladığı ve birbirleriyle etkileşimde bulunduğu Amerikan mikroblog ve sosyal ağ hizmeti Twitter'da bugün saat 19.10 sıralarında sorun yaşandı.

Twitter kullanıcıları, uygulamayı kullanmakta sorun yaşamazken, bilgisayarda tarayıcı üzerinden giriş yapmada problem yaşadı.

Twitter emoji ile tepki verme özelliğini kaldırdı mı? | Twitter emoji ile tepki verme özelliğini neden kaldırdı?

BİLGİSAYARDAN TWİTTER'A NEDEN GİRİLMİYOR? 28 EYLÜL 2021 SALI

Bilgisayardan Twitter'a kullanıcı adı ve şifrelerini girerek giriş yapmak isteyen kullanıcılar, yeni hesap oluştur seçeneği ile karşı karşıya kaldı. Hesabı açık olan Twitter kullanıcıları da sanki hesaplarından çıkış yapmış gibi aynı durumla karşı karşıya kaldı...

t1.jpg

Kullanıcı adı ve şifrelerini girerek Twitter'a giriş yapmak isteyen kullanıcılar yukarıdaki ekranla karşılaştı.

"Zaten hesabın var mı? Giriş yap" kısmından linke tıkladıklarında, kullanıcı adı ve şifre girecekleri ekrana yönlendirileceklerini düşünen kullanıcılar, bu kez de "Henüz bir hesabın yok mu? Hemen kaydol" seçeneği ile karşı karşıya kaldı.

t2.jpg

Twitter'dan yaşanan probleme ilişkin açıklama yapılmasa da sorun yaklaşık 1 saat sonra çözüldü.

YAKLAŞIK 1 SAAT SONRA PROBLEM GİDERİLDİ

Twitter kullanıcıları kısa süreli yaşadıkları sıkıntının ardından hesaplarına bilgisayar üzerinden giriş yapabildiler.

Twitter emoji ile tepki verme özelliğini kaldırdı mı? | Twitter emoji ile tepki verme özelliğini neden kaldırdı?

TWITTER NEDİR?

Twitter; Twit diye tabir edilen maksimum 280 karakter uzunluğunda mesajlar gönderilip, alınabilen bir internet sitesidir. Twit atmaya başlamak için yapmanız gereken tek şey, Twitter adresine giderek kaydol kısmından hesap açmaktır.

Twitter emoji ile tepki verme özelliğini kaldırdı mı? | Twitter emoji ile tepki verme özelliğini neden kaldırdı?

Size ait bir kullanıcı adı ve şifre belirledikten sonra, isteğinize göre bir fotoğraf yükleyerek Twitter’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Twitter’a ilk kez kaydolmuşsanız, twitlerini okuyacağınız insanları ve kurumları takip etmelisiniz, bunun için “kimi takip etmeli” kısmına girebilir, burada Twitter, kullandığınız E-posta veya size ait bir Facebook hesabı ile ilgili bilgileri girip burada arkadaşınız olan kişileri  bulabilirsiniz. Belirli bir profili aramak isterseniz arama kutusundan aramak istediğiniz herhangi bir şeyi yazıp bulabilirsiniz. Twitter da birisini veya bir kurumu takip etmeniz için o şahsı gerçek hayatta tanımanız veya kurumla herhangi bir bağlantınızın olması gerekmez. Ayrıca Twitter’da birçok takipçisi olan profiller gerçek bir kişiye veya kuruma bile ait olmayabilir. Her ne olursa olsun bu ve benzeri profillerden haber almak, attıkları twitleri görmek istiyorsanız tek yapmanız gereken “takip et” butonunu kullanmak olmalıdır. Twitter’da takip ettiğiniz bir kişi herhangi bir twit attığında siz bu twiti kendi sayfanızda okuyabilirsiniz.

Twitter emoji ile tepki verme özelliğini kaldırdı mı? | Twitter emoji ile tepki verme özelliğini neden kaldırdı?

Twit atarken herhangi kelime başına “#” sembolü koyarsanız, yazılan kelime bu kelimeyi içeren diğer atılan twitlerle birlikte gruplanmaktadır. Bunun anlamı herhangi bir konu hakkında Twitter da ne düşünüldüğünü öğrenmek isterseniz, o konunun(kelimenin) başına “#” sembolü koyup bunu gerçekleştirebilirsiniz.
Twitter’da bir kişinin kullanıcı adının önünde “@” yer alırsa, atılan twit “@” sembolü önünde olan kullanıcı tarafından görülür. Yani attığınız bir twitin özel olarak birine yazıyor ve bundan sizi takip eden kişilerinden haberi olmasını istiyorsanız bu sembolü kullanabilirsiniz.
Twitter’da özel mesajı sadece sizi takip eden kullanıcılara-profillere gönderebilir, diğer profillere özel mesaj gönderemezsiniz.

Retweet beğendiğiniz bir twiti kendi sayfanızda yani sizi takip eden kişilerle paylaşma imkanı kılar.

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
1
1
1
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT