1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Twitter çöktü mü? Twitter'a neden ulaşılamıyor?

Twitter çöktü mü? Twitter'a neden ulaşılamıyor?

Twitter çöktü mü? sorusu internet üzerinde araştırılmaya başlandı. Bunun sebebi 11 Temmuz 2019 saat 21:45 civarında Twitter'a ulaşılamıyor olması. Peki Twitter çöktü mü? Twitter'a neden ulaşılamıyor? Detaylar haberimizde.

Twitter çöktü mü? Twitter'a neden ulaşılamıyor?

Twitter çöktü mü? Birçok kişi bu sorunun cevabına ulaşmaya çalışıyor. 11.07.2019 saat 21:45 civarından bu yana Twitter'a ulaşılamıyor. Peki Twitter çöktü mü? Twitter'a neden ulaşılamıyor? Ayrıntılar haberimizde.

Twitter çöktü mü? Twitter'a neden ulaşılamıyor?

TWITTER ÇÖKTÜ MÜ? TWITTER'A NEDEN ULAŞILAMIYOR?

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip Twitter'a saat 21.45 itibariyle erişim sorunu yaşanıyor. Twitter kullanıcıları, ana sayfa akışının yenilenemediği ve tweet paylaşımı yapılamadığı bildiriminde bulundular. Twitter'a erişim ile ilgili sorunun dünya genelinde olduğu ve birçok ülkede benzer problemlerin yaşandığı bildirildi. Yaşanan sorun ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA YAPILDI!

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter servislerinde dünya genelinde sorun yaşandığını belirterek "Global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir." ifadesini kullandı.

Twitter çöktü mü? Twitter'a neden ulaşılamıyor?

TWITTER NEDİR?

Twitter; Twit diye tabir edilen maksimum 140 karakter uzunluğunda mesajlar gönderilip, alınabilen bir internet sitesidir. Twit atmaya başlamak için yapmanız gereken tek şey Twitter adresine giderek hesap açmaktır. Size ait bir kullanıcı adı ve şifre belirledikten sonra, isteğinize göre bir fotoğraf yükleyerek Twitter’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Twitter’a ilk kez kaydolmuşsanız, twitlerini okuyacağınız insanları ve kurumları takip etmelisiniz, bunun için “kimi takip etmeli” kısmına girebilir, burada Twitter, kullandığınız E-posta veya size ait bir Facebook hesabı ile ilgili bilgileri girip burada arkadaşınız olan kişileri  bulabilirsiniz. Belirli bir profili aramak isterseniz arama kutusundan aramak istediğiniz herhangi bir şeyi yazıp bulabilirsiniz. Twitterda birisini veya bir kurumu takip etmeniz için o şahsı gerçek hayatta tanımanız veya kurumla herhangi bir bağlantınızın olması gerekmez. Ayrıca Twitter’da birçok takipçisi olan profiller gerçek bir kişiye veya kuruma bile ait olmayabilir. Her ne olursa olsun bu ve benzeri profillerden haber almak, attıkları twitleri görmek istiyorsanız tek yapmanız gereken “takip et” butonunu kullanmak olmalıdır. Twitter’da takip ettiğiniz bir kişi herhangi bir twit attığında siz bu twiti kendi sayfanızda okuyabilirsiniz.

Twitter çöktü mü? Twitter'a neden ulaşılamıyor?

Twitter'da “#” , “@” Sembolleri- Özel Mesaj ve Retweet

Twit atarken herhangi kelime başına “#” sembolü koyarsanız, yazılan kelime bu kelimeyi içeren diğer atılan twitlerle birlikte gruplanmaktadır. Bunun anlamı herhangi bir konu hakkında Twitter da ne düşünüldüğünü öğrenmek isterseniz, o konunun(kelimenin) başına “#” sembolü koyup bunu gerçekleştirebilirsiniz.
Twitter’da bir kişinin kullanıcı adının önünde “@” yer alırsa, atılan twit “@” sembolü önünde olan kullanıcı tarafından görülür. Yani attığınız bir twitin özel olarak birine yazıyor ve bundan sizi takip eden kişilerinden haberi olmasını istiyorsanız bu sembolü kullanabilirsiniz.
Twitter’da özel mesajı sadece sizi takip eden kullanıcılara-profillere gönderebilir, diğer profillere özel mesaj gönderemezsiniz.
Retweet beğendiğiniz bir twiti kendi sayfanızda yani sizi takip eden kişilerle paylaşma imkanı kılar.

HABERE YORUM KAT