1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ücretli poşet uygulamasını seçim fırsatına çevirdi

Ücretli poşet uygulamasını seçim fırsatına çevirdi

Sivas'ta bir muhtar adayı Serkan Kartal, poşet krizini seçim fırsatına çevirdi. Üzerinde seçim vaatlerinin ve isminin yazdığı kumaş poşetleri market önlerinde dağıttı.

Ücretli poşet uygulamasını seçim fırsatına çevirdi

1 Ocak gününden itibaren uygulamaya konulan ücretli poşet uygulamasını seçim çalışması açısından fırsata çeviren Sivas Merkez Diriliş Mahallesi muhtar adayı Serkan Kartal, market önünde isminin, telefon numarasının ve seçim vaatlerinin yazılı olduğu kumaş poşetlerini seçmenlere ücretsiz olarak dağıttı.

Muhtar adayının bu çalışması mahalle sakinlerini de memnun etti. Ayşe Demir isimli mahalle sakini, “Muhtar adayımıza öncelikle teşekkür ederim. Zaten bizde markete girecektik ve poşet sıkıntısı çekecektik. Şimdi ise ücretsiz torbamızı aldık, sevindik. Torbaları güzel buldum iyi bir düşünce ve oyumu da vermeyi düşünüyorum." dedi.

Muhtar adayı Serkan Kartal, kumaş çantaları dağıtarak hem adaylığını mahalle sakinlerine duyurduğunu hem de devletin temiz çevre için başlattığı kampanyaya destek verdiğini söyledi. Kartal, “Mahallemize hizmet edebilmek için aday oldum. Önce Rabbim nasip ederse sonra mahalle sakinlerimizin takdiri ile bu göreve talibim. Bugün ise devletimizin poşet kullanımı ücretli yapmasına destek vermek için böyle bir şey yaptım. Amacım insanlardan ücret talep etmek değil, poşet kullanımını engellemek. Biz de bu bağlamda kendi üzerimize düşen vazifeyi yerine getirdik. Bu vesile ile de vatandaşların evine kadar girmiş olduk. Şu an için bin adet dağıttım. Dağıtmaya da devam edeceğim” dedi.

 

HABERE YORUM KAT