1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ulus İçin Bir Araya Geldiler

Ulus İçin Bir Araya Geldiler

Ulus İçin Bir Araya Geldiler

Ulus dernek başkanı Rıdvan maden’in ev sahipliği yaptığı kahvaltıya Ulus İlçe Kaymakamı Selçuk ŞAKAR, Ulus Belediye Başkanın Hasan Hüseyin Uzun, Pendik Belediyesi Meclis Üyesi ve Ak Parti Pendik Grup Başkan vekili Yahya Tunç, Ulus Hizmet Vakfı Başkanı Ziya Çelik, Dumlupınar Mahalle Muhtarı Yılmaz Yaman, Velibaba Mahalle Muhtarı Şükrü Aydemir ve siyasi parti temsilcileri, dernek yönetimi ve üyeleri ile çok sayıda Uluslu katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Bartın İli Uluslular Kül. Day. Ve Yard Başk. Rıdvan Maden,

Kendisini davetiyesini kırmayarak geldikleri için öncelikle ilçe kaymakamına ve belediye başkanına teşekkür etti. Maden konuşmasında Bartın’a Ulus’a sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak herkes üstüne düşen görevi yapması gerekiyor” dedi.

Ulus belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun ise konuşmasında, En büyük vizyon projelerinden birisini hayata geçirdiklerini ifade ederek şöyle konuştu “ 30 mart yerel seçimlerinde sonra 8 ay geçti. Henüz hizmet yaptık diyemiyoruz fakat çalışmalara başladık . Biliyorsunuz Ulus Meslek Yüksek okulunun yapımı başladı. Elimizdeki imkanlar kısıtlı. Ulus Hizmet Vakfındaki kasamızda bir miktar para birikmişti buradaki tüm paramızı kullandık. Henüz oradaki para projenin bir kısmını karşılıyor dolayısıyla Bu bağlamda sizlerin destek ve fedakarlıklarıza maddi manevi ihtiyacımız var. Bu okul sizlerin okulu bizim okulumuz ulus’un okulu” şeklinde konuştu.

ULUS YAPILAN YATIRIMLARDAN BAHSETTİ

Meslek Yüksek okulunun yanında diğer bir vizyon projesinden bahseden Uzun, Trizm anlamında ilerlemek istediklerini kaydetti. Hükümet desteğinin arkalarında olduğunu söyleyen Uzun, Ulus devlet hastanemizin inşaatı devam ediyor. Hükmet desteğimiz yanımızda Bartın Milletvekilimiz Yılmaz Tunç beyde yoğun programı nedeni aramızda değiller fakat bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmıyor kendiyle hergün görüşüyoruz buradan birkez daha teşekkür ediyorum dedi.

BU TÜR TOPLANTILARA ÇOCUKLARINIZ İLE KATILIN

Ulus İlçe Kaymakamı Selçuk ŞAKAR’da kısa bir selamlama konuşması yaparak, Ulus’taki göç olaylarına dikkat çekti. Bu tür göçlerin istihdam olmadğı yüzünden olduğunu belirten belediye başkanımız elinden gelen gayreti gösteriyor bizde yardımcı olmaya çalışıyoruz şeklinde konuştu Şakar Konuşmasında bur tür etkinliklere sohbetlere herkesin çocukları ve eşleri ile katılma tavsiyesinde bulundu.

Haber: Yusuf SARAY

DSC_0308

DSC_0310

DSC_0322

DSC_0325

DSC_0330

DSC_0331

HABERE YORUM KAT