1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Ümit Öztürk kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

Ümit Öztürk kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

Merkez Hakem Kurulu’nun pazar günkü derbiye Galatasaray’ın ‘hiç maç kaybetmediği’ Ümit Öztürk’ü ataması bordo-mavili taraftarı isyan ettirdi. Bu haberlerden sonra Ümit Öztürk kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında? gibi bilgiler internet üzerinde araştırılmaya başlandı. Peki Ümit Öztürk Kimdir? Detaylar haberimizde...

Ümit Öztürk kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

Merkez Hakem Kurulu’nun pazar günkü derbiye Galatasaray’ın ‘hiç maç kaybetmediği’ Ümit Öztürk’ü ataması Trabzonspor taraftarını isyan ettirdi. Bu haberlerden sonra Ümit Öztürk hakkında arama yapan vatandaşlar Ümit Öztürk kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında? gibi soruların cevabını internetten aramaya başladılar. Peki Ümit Öztürk kimdir? Bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz...

ÜMİT ÖZTÜRK KİMDİR? ASLEN NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Ümit Öztürk kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında?

Süper Lig'de görev yapan hakem Ümit Öztürk, 1983 yılında İstanbul Şişli'de doğmuştur. Denizli bölgesi hakemi olan Ümit Öztürk'ün asıl mesleği mühendistir.

İlk görev aldığı maç, 13 Ocak 2008 tarihinde oynanan Deplasmanlı Süper Gençler Ligi (DSGL) karşılaşması olan Sarayköy 1926 Futbol Kulübü-Antalyaspor AŞ. maçıdır. 7-2 Antalyaspor'un galibiyetiyle tamamlanan maçta ikinci yardımcı hakem olarak görev almıştır.

İlk yönettiği maç, 19 Eylül 2012'de oynanan Ziraat Türkiye Kupası, Utaş Uşakspor AŞ.- Afyonkarahisar karşılaşması olmuştur. Uşakspor'un 8-0'lık galibiyetiyle sonuçlanan maçta hakem olarak görev almıştır.

İlk süper lig maçını ise 2015 ve 2016 sezonunda yönetmiştir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olan Ümit Öztürk, baba tarafından aslen Ordu; anne tarafından ise aslen Selanik göçmenidir. Babasının memur olması sebebi ile çocukluk yılları İstanbul, Nevşehir, Acıpayam ve Alaşehir gibi il ve ilçelerde geçmiştir.

Vatani görevini Şırnak‘ta yapmış, 24 yaşında iken evlenmiştir. Bu evliliğinden üç evladı vardır. Hakemlik kariyerine ise üniversite eğitiminin son sınıfında adım atmıştır.

Ümit Öztürk halen aktif olarak Süper Lig Hakemi klasmanında görev almaktadır.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT