1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Üniversiteler tatil edildi mi? Üniversiteler kaç gün tatil?

Üniversiteler tatil edildi mi? Üniversiteler kaç gün tatil?

Üniversiteler tatil edildi mi? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Koronavirüs önlemine ilişkin yaptığı açıklama sonrası birçok internet kullanıcısı internet üzerinden bu sorunun cevabını araştırmaya başladı. Peki Üniversiteler tatil edildi mi? Üniversiteler kaç gün tatil? İşte detaylar

Üniversiteler tatil edildi mi? Üniversiteler kaç gün tatil?

Üniversiteler tatil edildi mi? Üniversiteler kaç gün tatil? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Koronavirüs konusunda yaptığı açıklamaların ardından birçok kişi bu sorunun cevabını araştırmaya başladı. Peki Üniversiteler tatil edildi mi? Üniversiteler kaç gün tatil? Ayrıntılar haberimizde.

Üniversiteler tatil edildi mi? Üniversiteler kaç gün tatil?

ÜNİVERSİTELER TATİL EDİLDİ Mİ? ÜNİVERSİTELER KAÇ GÜN TATİL?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Beştepe'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kabine üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen koronavirüs zirvesinde alınan kararı açıkladı.

Beş saat süren zirve sonucu alınan karara göre ilkokul ve liseler 16 Mart'tan itibaren 1 hafta tatil edilecek ve bu öğrencilere 23 Mart itibariyle ise uzaktan eğitim verecek. Uzaktan eğitimin nasıl uygulanacağı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanacak. Üniversiteler de okullar için alınan kararlar kapsamında 3 hafta tatil edilecek.
Karara göre spor müsabakaları nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanacak.

Kalın, kamu görevlilerinin yurt dışı ziyaretleriyle ilgili aldıkları kararı da, "Fevkalade bir durum olmadığı sürece kamu görevlileri izne tabi olacaktır" ifadesiyle açıkladı.

Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın alınan tedbirler kapsamında yurt dışı programlarının ertelendiğini duyurdu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT