1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Ünlü şarkıcıdan Mahmut Tuncer'e ders kitabı eleştirilerine ilişkin destek!

Ünlü şarkıcıdan Mahmut Tuncer'e ders kitabı eleştirilerine ilişkin destek!

Bir yayınevinin çıkardığı ders kitabında Mahmut Tuncer’in “Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Halay ise her yere” sözlerinin yer alması sosyal medyada eleştiri konusu olmuştu. Konuya ilişkin Mahmut Tuncer, açıklama yaptığı bir video yayınlamıştı. Ünlü şarkıcı Mavi'den Tuncer'e destek geldi.

Ünlü şarkıcıdan Mahmut Tuncer'e ders kitabı eleştirilerine ilişkin destek!

Bir yayınevi ders kitabında Mahmut Tuncer’in “Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Halay ise her yere” sözlerinin yer alması sosyal medyada eleştirilmişti.

Ünlü şarkıcıdan Mahmut Tuncer'e ders kitabı tartışmalarına ilişkin destek!

Mahmut Tuncer, en son bunun üzerine açıklama yaparak “Bazıları olayı büyütmüşler, sanki çok kötü bir şey varmış gibi. Çocuklar sıkılınca orayı espri olarak koymuşlar ki, gülüp geçsinler. Bence de çok güzel olmuş” ifadelerini kullanmıştı.

Şarkıcı Mavi de Twitter’dan Mahmut Tuncer’e destek vererek, “Benim okul kitabımda bu olsaydı, eğitime, sisteme, okuluma, her şeye daha çok ısınabilirdim. Gülümsüyor olurduk, “gülünecek bir şey varsa söyle de beraber gülelim” denmezdi, köhne, baskıcı, ciddi ve mizah fakiri sistem bir nefes alırdı” sözlerini kullandı.

İşte ünlü şarkıcı Mavi'nin o paylaşımı:

Ünlü şarkıcıdan Mahmut Tuncer'e ders kitabı tartışmalarına ilişkin destek!

 

NE OLMUŞTU?

Bir yayınevi tarafından çıkarılan kitapta Mahmut Tuncer’in “Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Halay ise her yere” sözlerinin yer alması sosyal medyada oldukça eleştirilmişti.

MEB'den konuya ilişkin açıklama yapılmış. Tuncer de sosyal medyadan dikkat çeken bir paylaşım da bulunmuştu.

MEB konuya ilişkin "Sosyal medyadaki paylaşımda yer verilen söz konusu kitap, okullarımızda öğrencilerimize sunulan ders kitabı ve eğitim materyali değildir." açıklamasında bulunmuş, Mahmut Tuncer de “Bazıları olayı büyütmüşler, sanki çok kötü bir şey varmış gibi. Çocuklar sıkılınca orayı espri olarak koymuşlar ki, gülüp geçsinler. Bence de çok güzel olmuş” demişti.

MAHMUT TUNCER KİMDİR?

Mahmut Tuncer (d. 5 Mayıs, 1961, Şanlıurfa), Türk şarkıcı, besteci, oyuncu ve sunucu. 

Ailesinin beşinci çocuğu olarak 1961 yılında Şanlıurfa'da doğmuştur. Karakeçililer'dendir. Küçük yaşlardan itibaren futbol ile ilgilenmiş ve Urfaspor'da profesyonel oyuncu olarak görev aldı. Hayatını futbolcu olarak devam ettiren Mahmut Tuncer'in ses sanatçısı olmaya dair hiçbir düşüncesi yoktu. 

Amatör olarak arkadaş toplantılarında şarkı söylediği zamanlarda arkadaşları tarafından sesi çok beğeniliyordu. 11 Nisan 1979 yılında Urfa'nın kurtuluşunu kutlamak amacı yapılan gecede, İbrahim Tatlıses'in gelmemesi ile teknik direktörü onun sahneye çıkmasını önerdi ve Mahmut Tuncer sahne aldı. 

İzzet Altınmeşe, Bedia Akartürk, Selahattin Alpay gibi ünlü sanatçıların o yıllarda menajerliğini yapan Mehmet Ali Yanıkoğlu Ankara' dan Urfa'ya gelir, Mahmut Tuncer ile tanışır, ona "Seni sanatçı yapmaya geldim" der ve Ankara'ya götürür. Günlüğü 2.500 TL'ye bir pavyonda çalışan sanatçıya, orada sahne alan Belkıs Akkale halk müziğinin ne olduğunu öğretti. 

1979 yılında TRT Radyosu'nun açmış olduğu sınavlara katılarak birinci oldu ve 1980 yılında "Uyandım Sabah ile" adlı ilk albümünü çıkardı. Gelen süreç ile birlikte hemen hemen her yıl bir albüm çıkarmıştır. Flash TV'de eğlence programı sunmaktadır.Ses sanatçılığının yanı sıra 20 film ile başrol oyuncusu olarak rol alan sanatçının 80 tane bestesi bulunmaktadır. 

Işıl Tuncer ile evli olan Mahmut Tuncer, dört çocuk sahibidir. 

Ünlü şarkıcıdan Mahmut Tuncer'e ders kitabı tartışmalarına ilişkin destek!

Albümleri 

Yeter (1980) 
Yar Yüreğim Yar (1982) 
Sevdim Seni (1983) 
Sen Ağlama (Raks) (1987) 
Nazlana Nazlana (1991) 
Muhtar Emmi (1993) 
Milcano (1995) 
Meleğim (1997) 
Maşallah (Uzelli Stereo) (1999) 
Kalbimde Sen (2000) 
Kaderim Ağlıyor (2001) 
Cenderme (2002) 
Hıyriye (2003) 
Hediye (2004) 
Hasretim (2003) 
Bileydim (2006) 
Bu Nasıl Sevda (2011) 
Mahmut Tuncer (2013) 
Ankara (2013) 
Zalim Orta Dünya (2015) 

Ünlü şarkıcıdan Mahmut Tuncer'e ders kitabı tartışmalarına ilişkin destek!

Filmleri 

Yeşil Deniz[2] (2015) 
Fırıldak Ailesi (2014) 
Üç Kağıtçılar (2008) 
Umutlara Güneş Doğsun (2005) 
Tel Örgü (1995) 
Mutsuzlar (1990) 
Yabancı (1988) 
Yeter (1988) 
Vahşier (1987) 
Muhteşem Urfalı (1987) 
Sevda (1986) 
Garip (1986) 
Veda Türküsü (1986) 
Kader Böyle İstedi (1986) 
Gizli Yara (1985)

HABERE YORUM KAT