1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Üsküdar'da ünlü yazar Hayati İnanç söyleşisi çok konuşuldu

Üsküdar'da ünlü yazar Hayati İnanç söyleşisi çok konuşuldu

Üsküdarlıların yoğun katılımlarıyla Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde ünlü yazar Hayati İnanç söyleşisi gerçekleşti. İnanç, programında Divan Edebiyatı şiirleri ile günümüz sorunlarına ışık tutarak yol gösterici ipuçları verdi.

Üsküdar'da ünlü yazar Hayati İnanç söyleşisi çok konuşuldu

Her yaştan Üsküdarlı'nın katılım gösterdiği Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen ünlü yazar Hayati İnanç eşliğinde söyleşi programı düzenlendi. Koltuklara sığmayan bazı vatandaşlar yerlerde oturarak İnanç'ı ilgiyle dinlediler.

Hayati İnanç, "Salon fena halde dolmuş durumda, kapasitesinin dışında bir talep var. Özellikle 18 - 25 yaş arası gençlerin talep patlaması yaşattıklarını görüyorum. Ve anlamaya çalışıyorum. İlk bakış bunu gösteriyor ki, insanımız kendi değerlerinden, kendi birikiminden, kendi edebi tarihinden epeyce uzak bırakılmış ki bir özlem var. Buna dair bir ışıltıyı nerede görürse, pervaneler gibi oraya koşuyor ve candan bir ilgiyle takip ediyor. Bu ilginin pek de yüzeysel olmadığını görmekteyim. Bizimle temas edenler arka planda ne var diye sormaktan geri durmuyorlar. Biz de gençlerimize rehberlik etmeye gayret ediyoruz." şeklinde konuştu.

Üsküdar'da ünlü yazar Hayati İnanç söyleşisi çok konuşulduÜsküdar'da ünlü yazar Hayati İnanç söyleşisi çok konuşuldu

Yaklaşık 1,5 saat süren söyleşi de Hayati İnanç, Divan Edebiyatı şiirleri ile günümüz sorunlarına ışık tutarak yol gösterici ipuçları verdi. İlgiyle dinlenilen İnanç, Üsküdar Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.

HABERE YORUM KAT