1. HABERLER
  2. GÜNCEL
  3. Basın camiasının acı günü! Usta gazeteci Sami Kohen hayatını kaybetti!

Basın camiasının acı günü! Usta gazeteci Sami Kohen hayatını kaybetti!

Milliyet Gazetesi'nin usta kalemlerinden biri olan, gazeteci Sami Kohen'in yoğun bakıma kaldırıldığı açıklanmıştı. Usta gazeteci akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Basın camiasının acı günü! Usta gazeteci Sami Kohen hayatını kaybetti!

Milliyet’teki 66’ıncı yılını doldurmaya hazırlanan duayen gazeteci Sami Kohen’in, Okmeydanı Florance Nightingale hastanesinde böbrek yetmezliğinden dolayı yoğun bakıma kaldırıldığı öğrenilmişti.

Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi Hakan Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kohen'in hayatını kaybettiğini duyurdu.

Çelik şu mesajı yayınladı:

"Değerli büyüğümüz Sami Kohen'in ailesine, yakınlarına, Milliyet Gazetesi'ne başsağlığı dilerim. Çok önemli analizler, faydalı kitaplar ve çok güzel hatıralar bıraktı. Dostluğunu asla unutmayacağım ve kendisini daima sevgi ve saygıyla hatırlayacağım."

1954 yılında Milliyet gazetesinin kadrosuna dahil olan Kohen, 2021 yılının son günlerine kadar yazarlık yapmaya devam etmiştir.

Usta gazeteciden korkutan haber! Böbrek yetmezliğinden hastaneye kaldırıldı! Sami Kohen yaşam mücadelesi veriyor

SAMİ KOHEN KİMDİR?

Sami Kohen 1928 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Yahudi bir ailenin çocuğu olan Kohen, Gazeteci Albert Kohen'in oğludur. Sami Kohen babasının 1939-1949 yılları arasında Ladino ve Fransızca dillerinde çıkarttığı "La Boz de Türkiye" (Türkiye'nin Sesi) gazetesini babasının vefatından sonra Türkçe olarak önce "Türkiye'nin Sesi" ve sonra "Haftanın Sesi" adları altında yayınladı. Tan, Yeni İstanbul ve İstanbul Ekspres gazetelerinde çalıştı. 1954 yılında Milliyet gazetesinin kadrosuna dahil oldu. 1960 yılında eşi Mirka ile evlenerek, Jale ve Alp ismi olmak üzere iki çocuğu dünyaya geldi.

Usta gazeteciden korkutan haber! Böbrek yetmezliğinden hastaneye kaldırıldı! Sami Kohen yaşam mücadelesi veriyor

Milliyet gazetesindeki köşe yazarlığının yanı sıra ABD'de yayınlanan "Christian Science Monitor" ve New York Times gazetelerinde de makaleler yazmaktadır.1954 yılından bu yana aralıksız olarak Milliyet gazetesinde yazarlık yapmaktadır. Gazetecilik anıları 2007 yılında Özer Yelçe tarafından Sami Kohen Dünyanın Yazısı adı altında bir kitap olarak yayınlanan Sami Kohen Türkiye'de aynı gazete kurumunda en uzun süre hizmet etmiş yazarlardan biridir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
1
1
2
1
1
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT