1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Üstün Asutay kimdir?

Üstün Asutay kimdir?

Üstün Asutay kimdir? Özel bir hastanede 3 haftadır yoğun bakımda tedavi gören usta tiyatrocu Üstün Asutay'dan acı haber geldi. Peki Üstün Asutay kimdir? Detaylar haberimizde...

Üstün Asutay kimdir?

Üstün Asutay kimdir? Özel bir hastanede 3 haftadır yoğun bakımda çoklu organ yetmezliği nedeniyle tedavi gören Üstün Asutay, bu akşam hayata gözlerini yumdu. Şeker ve kalp hastalığı olan Üstün Asutay son dönemde buna eklenen böbrek yetmezliği sebebiyle hastaneye yatırılmıştı. Peki Üstün Asutay kimdir? Ayrıntılar haberimizde...

Üstün Asutay kimdir?

ÜSTÜN ASUTAY KİMDİR?

Üstün Asutay 1938'de dünyaya gelmiştir.

Asutay, daha 7 yaşındayken tiyatro ile tanıştı. İlk derslerini Bakırköy Halkevi’nde Münir Özkul ve Kenan Pars’tan alan Üstün Asutay, Türk Ticaret Bankası Çocuk Tiyatrosu ve Ali Baba Çocuk Tiyatrosu’nda, çeşitli topluluklarda uzun seneler boyunca çok sayıda oyunda oynadı.

1993'te Ergun Köknar, Tarık Akan ve Cem Karaca ile birlikte Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD)’ın kurucu üyeleri arasında yer alarak başkanı oldu.

Üstün Asutay kimdir?

Üstün Asutay, BASAD’ın Onursal Başkanlığını da yürütmekteydi. Kamera karşısına da geçerek sinema ve dizi filmlerde görev yapan Asutay, kendisi gibi tiyatro sanatçısı olan Mert Asutay’ın da babasıydı.

Şeker ve kalp hastalığı olan Üstün Asutay, son dönemde buna eklenen böbrek yetmezliği sebebiyle hastaneye yatırılmıştı.

Üstün Asutay, özel bir hastanede 3 haftadır yoğun bakımda çoklu organ yetmezliği nedeniyle tedavi görüyordu. 

Üstün Asutay, bu akşam (4 Ağustos 2020) hayatını kaybetti.

Bölge Gündem
Editör Ekibi
HABERE YORUM KAT