1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Uzungöl Kültür Yardımlaşma Derneğinden Muhteşem Gece

Uzungöl Kültür Yardımlaşma Derneğinden Muhteşem Gece

Uzungöl Kültür Yardımlaşma Derneğinden Muhteşem Gece

Anadolu Yakası Uzungöl Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, Gebze Kadırga’da muhteşem bir program tertip etti.

Merkezi İstanbul Kaynarca da bulunan eğitim ve dayanışma derneği tarafından düzenlenen gece 22 Mart 2014 Cumartesi akşamı Gebze Kadırga’da muhteşem bir programla sevenlerini buluşturdu.

Geceyi karadenizin iftiharı Çaykaralı Ulusal Sanatçı Onay ŞAHİN’de katıldı .Yaklaşık iki saat süren canlı performansı ile geceye katılanlara muhteşem bir müzik şöleni yaşattı.

Geceye katılan sanatçılar arasında şu isimlerde vardı Kaval Ustalarından Süleyman AĞIRMAN ve Üstad Kerim Aydın, Kemençecinin Pîrî Yusuf Cemal KESKİN , ve Çaykaranın kıymetli sesi Bizim Gönül sahne aldı

Program Sunuculuğunu Karadenizin Ünlü Sunucusu Fadime yaptı. Protokolü yoğun olarak dikkat çeken geceye ise şu isimler katıldı. Kars Vali Yardımcısı Cevat UYANIK, Pendik Kaymakamı Osman TUNÇ, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Güner YILMAZ, Pendik Ak Parti İlçe Başkanı Turgay KILIÇ,Pendik Ak parti Belediye Meclis Üyesi Müslim ŞAHİN,akparri pendik belediye mecsli üyesi adayı mehmet mutlu Demokrat Patri Pendik İlçe Başkanı Hikmet UYGUN, Tuzla Parklar Bahçeler Müdürü Ali Fuat YANIK, Gebze Belediye Başkanı Adnan KÖŞKER, ,Uzungöl Muhtar Adayları Mehmet ÖZTÜRK ve Sinan İNCİ, Petrol İş Gebze Şubesi Başkanı Süleyman AKYÜZ, Pendik Nüfus Müdürü Recep SEFİ, Uzungöl Derneği Eski Başkanı Hasan YAZICI, Çaykaralılar Dernek Başkanı Mehmet AYDIN, Lafem Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya ŞAHİNTÜRK katılarak programa iştirak ettiler.

Program canlı olarak KADIRGA TV ekranlarından saat 22.00-00.30 yayınlanarak yetmiş milyona izletildi. Başta İstanbul, Bursa, Adapazarı, İnegöl, Van Trabzon ve Kıbrıs Soma Kırıkhandaki olmak üzere bir çok yerden geceye katılan Uzungöl Dostları yıllardır görmediği arkadaşları ile dostları ile,akrabaları ile hasret gidermenin mutluluğunu yaşadılar.

Serhat Ekinci derneğin geleceği ile ilgili bilgilendirmenin ardından, Program kapsamında söz alan Dernek Başkanı Recep FALAY Geceye iştirak eden herkese teşekkür etti. Geceye katılımın bu derece yoğun olmasının kendilerini son derece mutlu ettiğini ve buradan aldıkları cesaret ile bundan sonra da bu tip etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini ifade etti.

Muzaffer KARATAY ; "Uzungöl'ün geleceğine Dikkat Çekti"

Daha sonra söz alan gecenin asıl mimarı Onursal Başkan Muzaffer KARATAY ise konuşmasında tamamını uzun gölün geleceği yaşamış olduğu sıkıntıları, sorunlarını ve uzungölün İnsanının karşılaşmış olduğu problemlere değinerek, uzun gölün içinde bulunduğu tehlikeye ve geleceğine dikkat çekti. Karatay daha sonra şunları kaydetti ; Uzungölün yakın tarihde özeliğini yeterirceğini belirterek, ülkemizin nadide bir değeri olduğunun vurgusunu yaptı. Dünyaca turizimde marka olan uzun göl, yakın bir tarihde tedbir alınmaması halinde yok olabileceğinin dikkatini çekti. Bu konuşmasının ardından davetlilerin yoğun alışkılarını ve beğenisi toplayan Karatay sözlerini sonlandırarak sahneden ayrıldı.

Kars Vali Yardımcısı Cevat UYANIK ise Karadeniz insanının azmi ve cesareti sayesinde her şeyi başarabildiğini bu akşam bir kere daha buna şahitlik yaptıklarını ifade etti.

Bu kadar insanı bir araya toplamanın çok kolay bir iş olmadığını ifade eden Pendik Kaymakamımız Osman TUNÇ ise bu güzel oluşumu gerçekleştiren herkese teşekkür etti.

PROGRAM GECE YARISINA KADAR SÜRDÜ

Daha sonra gece Plaket verme Töreni devam etti. Kars Vali Yardımcısı Cevat UYANIK,Pendik Kaymakamı Osman TUNÇ,Pendik Belediye Başkanı Dr S.Kenan ŞAHİN, Derneğin Onursal Başkanı Muzaffer KARATAY,Turizmci Dursun Ali İNAN,Saadet Kömür Sahibi Hikmet ALİBEYOĞLU,Turizmci Sinan İNCİ, Saygın İş Adamı Mühendis Mustafa YAZICI, Uzungöl Sevdalısı Hilmi Kanık gecede plaket ile ödüllendirildi.

Gecenin finalini Bizim Gönül yaptı.Okuduğu birbirinden güzel ve duygusal türküler ile geceye katılanları hem hüzünlendirdi hem de coşturdu .Program Saat gece 01.30 sona erdi. Senelerce birbirlerini görmeyen arkadaş,dost ve akrabalar bir dahaki sefere yeniden bir araya gelme ümidi ile geceyi sonlandırdı.

[gallery ids="5398,5399,5400,5401,5402,5403,5404,5405,5406,5407,5408,5409,5410,5411,5412,5413,5414,5415,5416"]

HABERE YORUM KAT