1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Van Erciş'te akıl almaz olay! Fırın çalışanı ekmek hamurunu top gibi sektirdi, tavana fırlattı: "Şimdi onu baston yapıp millete satacak"

Van Erciş'te akıl almaz olay! Fırın çalışanı ekmek hamurunu top gibi sektirdi, tavana fırlattı: "Şimdi onu baston yapıp millete satacak"

Van'ın Erciş ilçesindeki bir ekmek fırınında çalışan bir kişi, ekmek hamurunu tekmeledi. Videoyu gören vatandaşlar duruma tepki gösterirken bakanlığa bağlı ekiplerin görüntülerin üzerine harekete geçmesi bekleniyor.

Edinilen bilgilere göre Van'ın Erciş ilçesindeki bir fırında çekilen görüntüler, insan sağlığıyla nasıl oynandığı bir kez daha gözler önüne serildi. Bir fırında mesaiye kalan 4 işçiden biri, eline aldığı ekmek hamuruna tekme attı, daha sonra ise tavana fırlattı. Söz konusu görüntülerde hijyen kurallarına uyulmadığı görülürken işçilerin arasındaki diyaloglar ise görüntüleri izleyenlerin bir hayli tepkisini çekti. 

"GÖRÜYORSUNUZ HİYYEN MİJYEN YOK"

Videoyu çeken kişinin " Görüyorsunuz, hiyjen mijyen yok" dediği daha sonra ise küfür edildiği duyuluyor.  Ayrıca söz konusu videoyu çeken kişinin," Yapsana, şimdi onu baston yapıp millete satacak" demesi ise izleyenleri çileden çıkardı. 

Söz konuya vatandaşlar tepki gösterirken Tarım İl Müdürlüğünün de bu görüntüler üzerine harekete geçmesi bekleniyor.

Van Erciş te akıl almaz olay! Fırın çalışanı ekmek hamurunu top gibi sektirdi, tavana fırlattı

ERCİŞ KAYMAKAMLIĞINDAN AÇIKLAMA

Olaya ilişkin olarak Erciş Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sosyal medya aracılığı ile paylaşımı yapılan, fırında çalışan bir şahsın ekmek hamuruna ayağı ile vurduğu, ekmek hamurunu tavana doğru fırlattığı ve hijyenden uzak olan görüntüler üzerine yapılan araştırmada, görüntülerin 2021 yılı Ramazan ayında Erciş Kocapınar Mahallesinde faaliyet göstermekte olan bir ekmek fırını işletmesinde çekildiği tespit edilmiş, bunun üzerine bahse konu ekmek fırını işletmesi ile alakalı olarak, Erciş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından gerekli kontroller sağlanmış, ilgili ekmek fırını işletmesi hakkında;

Van Erciş te akıl almaz olay! Fırın çalışanı ekmek hamurunu top gibi sektirdi, tavana fırlattı
 
- Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından işletme sahibine 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’nun 41/C maddesi kapsamında işletme kayıt belgesi olmadan faaliyet göstermeden 6.077 Türk Lirası, yine aynı kanunun 41/A maddesi kapsamında genel ve özel hijyen esaslarına uyulmaması sebebi ile 15.303 Türk Lirası ve işletme çalışanı 3 (üç) şahsın hijyen eğitim belgesi olmadığından kişi başı 3.469 Türk Lirası olmak üzere 10.407 Türk Lirası, toplamda ise 31.787 Türk Lirası idari yaptırım cezası uygulanmış, işyerinin insan sağlığı ve gıda güvenilirliği açısından tehlike oluşturması ve acil tedbir alınması gerektiğinden aynı kanunun 41/E maddesi kapsamında üretimin tamamı durdurularak işyerinin faaliyetine son verilmiş,
 
- Erciş  Belediyesi  Zabıta  Müdürlüğü  ekipleri  tarafından mühürleme işlemi gerçekleştirilmiştir. Konunun önemine binaen; Erciş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ilgili kişiler hakkında Bozulmuş veya Değiştirilmiş Gıda ve İlaçların Ticareti Suçundan (TCK 186/1) adli tahkikat başlatılmıştır."

 

Van Erciş te akıl almaz olay! Fırın çalışanı ekmek hamurunu top gibi sektirdi, tavana fırlattı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT