1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yalçın Akdoğan: "Bu nasıl bir kahpeliktir"

Yalçın Akdoğan: "Bu nasıl bir kahpeliktir"

AK Parti Genel Merkezi'nde gazetecilere açıklamalarda bulunan Yalçın Akdoğan, "Uyuyan polisi şehit ediyorlar bu nasıl bir kahpeliktir. Nerede inleri varsa hepsi başlarına yıkılacak" dedi.

Yalçın Akdoğan: "Bu nasıl bir kahpeliktir"

 Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan AK Parti Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada "Silah çekerek devletin güvenlik güçlerine, uyuyan polisi uyurken şehit ediyorlar bu nasıl bir kahpeliktir. Bu PKK ahlaksız. Herkes haddini bilecek. Herkes hukuk içerisinde hareket edecek" dedi.

"DOĞMAMIŞ BEBEKLERİ ÖLDÜRÜYORLAR"

PKK'ya yönelik sert ifadeler kullanan Akdoğan, "Bunlar daha önceden bebekleri öldürüyorlardı, şimdi doğmamış bebekleri öldürüyorlar. Bunların hiçbir yanlarına kar kalmayacak. Hepsinin hesabı sorulacak. Nerede inleri varsa hepsi başlarına yıkılacak. Hep bir sabır içinde bir yere kadar getirdik. Bu geçici bir durum değildir. Taşlar yerine oturana kadar devam edecektir" şeklinde konuştu.

Konuşurken son derece sinirli olduğu gözlenen Akdoğan'ın zaman zaman masaya vurması dikkatlerden kaçmadı.

Akdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

"Birileri 90'lı yılara dönülüyor diyor.Kürt insanına soruyorum. Bugün zulüm eden kimdir? Bu infazları yapan kimdir, haraca bağlayan kimdir? O gün demokratik reformlar hak ve özgürlükler yoktu Zulüm eden, baskı kuran terör örgütü var. Birileri bunu gördü ama korkudan söyleyemiyor. Türkiye'de bir ihanet çetesi var, her tülü kötülüğü yapan.

"BU İKİSİNE İZİN VERMEYİZ"

Bir yanda parmak sallayanlar bir tarafta silah sallayanlar var. Bu ikisine de izin vermeyiz. kimse devlete, hukuka meydan okuyarak demokrasi içinde bir oyuncuyum diyemez. Sen her türlü kötülüğü yapacaksın sonra hukuk, yaroı denildiğinde ağlayacaksın. Parti kapatmaya karşıyız ama sırtımı teröre örgütüne dayadım diyen hesap vermeli.

"HERKES HADDİNİ BİLECEK"

Utanmadan bir AK Parti tabelasına tahammülleri yok. Sonra siyasette bize tahammül etsinler. Bunların iyi görülmesi lazım. Uyuyan polisi uyurken şehit ediyorlar. Herkes haddini bilecek. Hukuk, demokrasi içinde hareket edilecek. Kim kötülükleri yapıyorsa bunların tek tek hesabı sorulacak. Ama yalan söylediler, istismar ettiler. Bunun da görülmesi gerekiyor. Bu geçici durum değildir. Taşlar yerine oturana kadar herkes ders alana kadar bunlar devam edecek. Bir yerde kamu düzeni yoksa orada hak ve özgülük olamaz. Birileri 'bir sanş daha' verin diyor. Bunlar yalan makinesi gibi. Türkiye ateş çemberinden geçiyor."

Yalçın Akdoğan kimdir?

Yalçın Akdoğan, 22 Eylül 1969'da Üsküdar'da doğdu. Babasının adı Reşit, annesinin adı Fatma'dır.

Siyaset Bilimi Doçenti ve Yazar; Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümünden mezun olan Yalçın Akdoğan, Yüksek lisansını Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bölümünde, doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset ve Sosyal Bilimler Bölümünde tamamladı.

Milliyet gazetesinde staj yaparak gazeteciliğe başladı. İç Anadolu gazetesini çıkardı. Yeni Şafak ve Star gazeteleri ile çeşitli dergilerde yazarlık yaptı. Pendik Belediyesi Eğitim Kültür ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Devlet Bakanı Basın Müşavirliği, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Danışmanlığı ve Başbakan Başmüşavirliği görevlerinde bulundu. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Bahçeşehir Üniversitesi Liderlik Okulunda ders verdi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın 8 adet kitabının yanında çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış çok sayıda makalesi vardır.

HABERE YORUM KAT