1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yavru Tilkiye Şefkat Eli

Yavru Tilkiye Şefkat Eli

Çamlık Mahallesi’nde başıboş dolaşırken vatandaşlar tarafından fark edilen yavru tilki Pendik Belediyesi Veteriner Ekipleri tarafından sahipsiz hayvan bakımevine nakledildi.

Yavru Tilkiye Şefkat Eli

Çamlık Mahallesi’nde başıboş dolaşırken vatandaşlar tarafından fark edilen yavru tilki Pendik Belediyesi Veteriner Ekipleri tarafından sahipsiz hayvan bakımevine nakledildi. İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde bakımı yapılan minik tilki, yeterli büyüklüğe ulaştığında ise doğal ortamına salınacak.

Aydos ormanlarında yaşadığı ve yolunu şaşırarak şehre indiği tahmin edilen minik tilki, kentte başıboş dolaşırken vatandaşlar tarafından fark edildi.  Durum  hemen Pendik Belediyesi Veteriner Ekipleri’ne bildirildi.  Veteriner hekimleri tarafından muayene edilen tilki yavrusunun sağlık problemi olmadığı tespit edildi. Ancak uzun süre korumasız ve aç kaldığı için vücut ısısı düşen ve hareket etmekte zorlanan minik tilkiye ilaç uygulaması ve gıda takviyesi yapıldı. Tekrar eski sağlığına kavuşan minik tilki, doğal ortamına kavuşturulması amacıyla Orman ve su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.  Yavru tilki İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne nakledilecek. Burada  bakımı  yapılıp, yeterli büyüklüğe ulaştığında ise doğal ortamına salınacak.


HABERE YORUM KAT