1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "YediHilal, Ailelerin Gençleri Emanet Edebileceği Bir Yer"

"YediHilal, Ailelerin Gençleri Emanet Edebileceği Bir Yer"

2014 yılında kurulan YediHilal Derneği Pendik Şubesi'nin 1. Olağan kongresi Mehmet Akif Ersoy kültür merkezi konferans salonunda yapıldı. Yapılan kongrede mevcut başkan Nuri Sincanlı, yeniden başkan seçildi.

"YediHilal, Ailelerin Gençleri Emanet Edebileceği Bir Yer"

2014 yılında kurulan YediHilal Derneği Pendik Şubesi'nin 1. Olağan kongresi Mehmet Akif Ersoy kültür merkezi konferans salonunda yapıldı. Yapılan kongrede mevcut başkan Nuri Sincanlı, yeniden başkan seçildi.

Şube Başkanı Nuri Sincanlı ev sahipliğinde yapılan kongreye, YediHilal Derneği Genel Başkanı Mustafa  Enesoğlu, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Öznur  Canayakın, dernek üyeleri  ve  çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının başkanları takip etti.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından program Kur-an tilaveti ile devam etti.

Programda konuşan Şube Başkanı Nuri Sincanlı, Yedi Hilal derneği,  ailelerin Pendik’te gençlerini emanet edebilecekleri hayırlı bir mekân olduğunu altını çizerek,  “Yedi Hilal İslami Gelenek üzerine bina edilmiş, İlim Geleneği, Fikir Geleneği, Maneviyat Geleneği ve Hareket Geleneği olan ve bu çatı altında ümmeti merkeze alan bir harekettir. Samimiyetin esas olduğu ve “İnananlar ancak kardeştirler” düsturunun hâkim olduğu bir Gençlik Hareketidir. Temel Hedefimiz, Yedi tepeden yedi kıtaya, tüm yeryüzünde insanların hidayetine vesile olmaktır.” dedi.

img_5232.jpg

Sincanlı konuşmasına şu şekilde devam etti, Yedi Hilal olarak; Bir hayır yarışının içinde olduğumuzun idrakinde kendimiz hiçbir vakıf ve derneğin alternatifi veya rakibi olarak görmeyiz görmek istemeyiz. Yedi Hilal'in tüm derdi,  tek derdi, yegâne hedefi davası olan bir gençliğin inşasıdır. "Önce Ahlak ve Maneviyat" fikrinde Hayra ortak şerre fren oluruz. “ ifadelerinde bulundu.

img_5188.jpg

Yedi Hilal çalışmalarında desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin Teşekkür eden Sincanlı, "Sene boyunca Sabah Namazı Programlarımıza, Hadis Sohbetlerimize, Derslerimize, Gezilerimize, Gençlik Kamplarımıza ve Konferanslarımıza katılan kardeşlerime ve bu etkinlikleri düzenlemek için fedakarlık gösteren Yedi Hilal Pendik Şubemizin yönetim kurulumuza, hanım komisyonumuza ve onun değerli başkanına ve kongremizde seçilecek yeni yönetimimize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.” diye konuştu.

 

Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel ve YediHilal Derneği Genel Başkanı Mustafa  Enesoğlu’da kısa bir konuşma yaparak, derneğin faaliyetlerini yakından takip ettiklerini bir çok derneğe örnek olduğunu söyledi. - Haber: Yusuf SARAY

Nuri Sincanlı'nın Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu:

Mustafa KELEŞ, Murat ÖZTÜRK, Abdullah İLGAR ve Ali ERDOĞAN’ın

Yedek Üyelikler için, Fuat ALTUNBAŞ, Emre ÇOBANOĞLU, Gündüz ŞAN, Cafer KOÇYİĞİT, Peyza ÖZCAN

Denetim Kurulu için; Kemal KAYA, Güven FINDIKLI ve Muhammet ÖZCAN’ın 

Yedek Üyelikleri için Mehmet Zeki ÇOKGÜLER, Adem DURDU ve Cumali SEVER’in

Genel Merkez Genel Kurulu delegesi asıl üyelikleri için;  Kemal KAYA ve Abdurrehim BAYRAM,

Yedek üyelikleri için; Abdullah İLGAR ve Ali ERDOĞAN seçildi.

img_5266.jpg

img_5203.jpg

untitled-6.jpgimg_5210.jpgimg_5233.jpgimg_5241.jpgimg_5249.jpgimg_5251.jpgimg_5254.jpgimg_5261.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.